EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Zasilacz led i świetlówki led gu10

Żarówki LED to jedne z nadzwyczaj energooszczędnych źródeł oświetlenia. Największą ich zaletą jest długoletnia żywotność. Żarówki ledowe to obszerne zróżnicowanie wyboru jeżeli chodzi o rodzaj trzonka, barwę oświetlenia, kąt świecenia, również wytrzymałość świetlną. Dorównują tradycyjnym żarówkom żarnikowym pod względem strumienia świetlnego jak i też temperatury barwowej. Dzięki zastosowaniu żarówek ledowych jesteśmy w stanie zniżyć pobór mocy do 85-90% względem standardowych żarówek. W zalewie wyrobów przeróżnego gatunku światła LED warto przed dokonaniem zakupu zastanowić się które źródło światła LED będzie najlepsze do oświetlenia naszego mieszkania.

Żarówki LED GU10 to żarówki zwykle stosowane w oprawach oświetleniowych punktowych, również stropach podwieszanych. Oznaczenie (pozostałe informację dostępne w serwisie) GU10 charakteryzuje rozstaw nóżek trzonka. Użytkowane są przeważnie w gospodarstwach domowych, gabinetach, obiektach użyteczności publicznej. Norma GU10 dobrany jest do pracy na napięciu 230V AC. Żarówki led gu10 – poznaj ofertę firmy Softled – nadające się do współpracy z ściemniaczami są droższe od tych samych modeli do pracy podstawowej, gdyż ich rozkład elektroniczny jest w wyższym stopniu rozbudowany i zawikłany.

żarówka led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Równie atrakcyjne jak żarówki, są taśmy LED. Są sprężyste, mają bardzo małe gabaryty, nie wydzielają ciepła, nie przepalają się, są wodoszczelne, mają przeróżne zabarwienia światła. Taśma LED nie jest zasilana bezpośrednio z sieci. Należy użyć zasilacz led, w zależności od gatunku spożytkowanych diod, również długości taśmy. Zasilacz może mieć wyższą moc niż taśma, a nawet musi. Jednakże im większy zasilacz, tym obszerniejsze ma rozmiary.

Diody elektroluminescencyjne są wyjątkowo trwałe, potrafią świecić nawet przez 40 tys. godzin. W porównaniu z pozostałymi energooszczędnymi źródłami światła są też o wiele bardziej wytrzymałe na częste włączania i wyłączania, oraz wahania napięcia. Nie wysyłają promieniowania UV, oraz podczerwonego – korzystaj z energooszczędnych żarówek . Możność zestawiania rozmaitych barw światła, łącznie z dynamiczną zmianą odcieni światła, proste wbudowywanie w meble i inne szczegóły budowlane to dodatkowe plusy technologii LED.