EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakość – dlaczego dobrze jest dzisiaj o nią dbać i jak jest ona oceniana?

Rynek jest zalewany morzem różnego rodzaju towarów, a ich producenci zacięcie walczą o uwagę konsumentów. Nowoczesne kampanie reklamowe, zatrudnianie celebrytów w spotach promocyjnych, ciekawe konkursy – to wszystko ma zainteresować przeciętnego Kowalskiego. Bardzo dużo osób jednak zwraca uwagę przede wszystkim na jakość proponowanych produktów i woli przeznaczyć więcej środków na kupno konkretnego artykułu, jeżeli ma pewność, że posłuży on przez parę lat, a jego stan w dalszym ciągu będzie satysfakcjonujący. Właśnie z tego względu jakość posiada obecnie coraz większe znaczenie.

Normy HACCP

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Czemu wskazane jest o nią zadbać? Solidny produkt w rozsądnej cenie z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym konsumentom. Firmy, które troszczą się o jakość (sprawdź tu) oferowanych usług albo sprzedawanego asortymentu pracują na markę, która znajdzie uznanie pośród nowoczesnych konsumentów. Świetnie kojarząca się marka natomiast przekłada się na wysokie zarobki. Nie można się w związku z tym dziwić, że obecnie coraz więcej (informacje) przedsiębiorstw skupia się przede wszystkim na wykorzystaniu możliwie jak najbardziej wytrzymałych materiałów i unowocześnia proces produkcji. Co więcej, istotna jest jakość obsługi klienta. Błyskawiczne reklamacje, bezzwłoczne udzielanie potrzebnych informacji – to już swojego rodzaju standard. Jak jakość jest dzisiaj kontrolowana? Wykorzystywanych jest dużo różnych metod. Państwa nakładają na firmy wysokie normy, jakie muszą być spełnione jeżeli określony produkt ma trafić na rynek.

normy HACCP dla żywności

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com

Bezpieczeństwo artykułów spożywczych określa się przy pomocy systemu HACCP, który charakteryzuje się wyjątkową drobiazgowością (szczegóły: poznasz tutaj). W przypadku jedzenia jest to zupełnie zrozumiałe, gdyż to co człowiek zjada ma wielki wpływ na jego zdrowie. W przypadku metali jest wykorzystywane natomiast badanie metalograficzne. Normy jakości opracowuje również organizacja ISO. Dzisiaj coraz więcej firm stara się o jej certyfikaty. Czemu? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że organizacja ma mocną pozycję opiniotwórcą, a posiadanie certyfikatu poświadczającego, że firma spełnia konkretną normę jest dla niej dobrą reklamą. Jakość to najważniejszy wymóg rozsądnego klienta.