EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czy opłaca się skusić na wyspę w kuchni? O jakich rzeczach pamiętać podczas planowania projektu?

Wyspa w kuchni to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki niej można zaoszczędzić przestrzeń i mieć |wygodę przygotowując posiłki wraz z rodziną. Jest jednak jeden warunek, jaki raczej nie będzie dziwił. Kuchnie z wyspą spełniają swoje zadanie, jeśli są we właściwy sposób zaprojektowane. Trzeba w związku z tym zwrócić uwagę na kilka kwestii, aby korzystanie z takiej kuchni nie było koszmarem, lecz czymś przyjemnym.

wyspa w kuchni

Źródło: pixabay

Wyspa – jak jej nazwa wskazuje, po to właśnie jest wyspą, by łatwy był do niej dostęp z każdej strony, to znaczy nie powinna zakłócać komunikacji w pozostałej części kuchni czy sąsiednich pokojach. Nie może być zlokalizowana w przejściu do pozostałych pomieszczeń czy zbytnio blisko wejścia do kuchni, czy z kuchni do spiżarni. Drzwiczki mebli i urządzeń, to znaczy piekarnika lub też zmywarki nie powinny na siebie nachodzić.

Nie ma co czekać, takie niesamowite okazje należy szybko wykorzystać, zatem nie czekaj i po prostu sprawdź kompletną ofertę.

Przy krótszych bokach wyspy nie może zabraknąć miejsca, żeby swobodnie móc ją minąć. Musi tam być minimum 60 centymetrów, jeżeli zaś tam są otwierane szafki, to musi być 80 centymetrów. W bardziej ciasnych pomieszczeniach trudno jest nie tylko przecisnąć się dwóm osobom, ale także dostać do szafek pod blatem. Niestety trzeba się do nich schylić albo przykucnąć, a przecież musi jeszcze być tam miejsce na otwarcie drzwiczek.

Skoro masz chęć dodatkowo zbadać opublikowany tu temat, to kliknij ten link. Bez strachu, to wiarygodny link (http://ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/panele-ogrodzeniowe/) – są tam dające do myślenia informacje.

szafki kuchenne

Autor: Christopher Kuttruff
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji, gdy wyspa usytuowana jest między kuchnią a jadalnią lub pokojem gościnnym sprawdźmy, czy sama wyspa jak również korzystające z niej osoby nie będą przeszkadzać w korzystaniu z pozostałych obszarów pokoju, czyli stołu w jadalni czy zestawu wypoczynkowego. Wyspa na pewno powinna być dopasowana do urządzeń, jakie chcemy na niej umieścić oraz przy tym zapewnić miejsce na ich obsługę. Tym samym odmienne będą wymiary wyspy ze zlewem, natomiast inne również z płytą grzewczą. Zachowując właściwe proporcje łatwiej utrzymać czystość w kuchni względny ład oraz przyjemną atmosferę, z pewnością też łatwiej ugotować coś pysznego, bo używanie tego typu kuchni będzie rzeczywiście przyjemnością. Dobrze jest zastosować się do tych paru wytycznych, ponieważ w takim wypadku będziemy mieć prawdziwe zadowolenie z tej kuchennej wyspy.