EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Konstruowanie obiektu mieszkalnego od A do Z. Kilka dobrych porad na temat, jak uniknąć problemów na wstepie, a także później.

Budowa domu może wydawać się prosta. Wybieramy miejsce, transportujemy materiały, wybieramy ekipę, dajemy czas na konstrukcję, odbieramy i już. Jednak w Polsce może to być znacznie bardziej nieciekawe. Skupmy się na budowie budynku poza terenami zabudowanymi. Wieś sama w sobie oferuje nam, abyśmy przyjechali i przeżyli tam żywot z partnerem, potomkami i gromadą ulubieńców. Jednak najpierw trzeba zapewnić sobie miejsce do życia.

Geodeta

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Spędzanie tygodnia na chowaniu się po szopach i jaskiniach raczej nikomu się nie uśmiecha. Znajdujemy sobie ldziałkę. Ta najbezpieczniej by miała nie jedynie dostęp do mediów, lecz także potrzebny status budowlany, zależny od tego, co chcemy postawić. Od czasu do czasu problemem może być zadbanie o powierzchnię na obszarze naszego dotychczasowego nieużytku. Tu z pomocą może się pojawić wzmocnienie gruntów. Jest to szczególnie odpowiedzialne, gdy oprócz budynku mamy zamiar posiadać do użytku również teren na uprawę.

W tym przypadku zagęszczanie gruntów pomoże zapewnić ochronę przeciwko nagłym przeciwieństwom. Następną kwestią jest kwestia urzędowa.

Jeśli wczytujesz się w prezentowany artykuł to znaczy, że temat Cię niesamowicie zafascynował – kliknij odnośnik do strony geodeta tarnów, a odnajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Warto wcześniej zorientować się u geodety jak naprawdę przebiegają granice wybranej działki. W niedawnych latach notujemy wysyp pism z Urzędów, że wybrana działka wchodzi w obszar terenów należących do Skarbu Państwa, więc jesteśmy zmuszeni za to zapłacić. Podobnie w odwrotną stronę, lecz wtedy US wnosi raczej o umorzenie sprawy.

To ważny element, bo często nie wyjawia się on z miejsca, a dopiero po wielu latach. Dobrze też przed wdrożeniem prac dać sobie więcej czasu na znalezienie konkretnej ekipy budowlanej. Może to i najprostsze rozwiązanie, ale drużyna złożona z posiadacza działki i szwagra raczej nie wystarczy, a tacy przyjaciele z długiem po budowlance mogą zrobić sporo złego, a i na realizację terminu nie ma co liczyć. Warto również od razu uzgodnić, że na placu budowy jest wstrzemięźliwość od spożywania używek. Ekipy budowlane, zwłaszcza te z Polski, słyną z tego, że przerwy spędzają przy alkoholu, a nie obiedzie, także to taka ważka kwestia, którą trzeba na samym początku ustalić. Jak możemy przeczytać budowa nie jest taka prosta, a powyższe elementy to tylko szczyt góry lodowej.

Nie zapominaj – ciągle bądź na czasie (http://www.archicom.pl/powierzchnie-komercyjne/). Wobec tego namawiamy Cię do przeglądnięcia nowego wpisu, który ukryliśmy pod tym linkiem. Nie rozczarujesz się!

A z większej góry niejeden już się ześliznął.