EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Modne pomysły w projektowaniu mieszakania i biura.

Nowoczesne projekty architektoniczne cechują się coraz to nowymi trendami, szczewgólnie w obrębie łączenia materiałów. Z każdym następnym rokiem są tworzone interesujące wzory i ciekawe kompozycje. Jednym ze stałych elementów nowoczesnego designu są szklane detale w przestrzeniach korporacyjnych. Już Stefan Żeromski w „Przedwiośniu” wspominał o szklanych domach mogących znajdować się na ziemiach Polski, były one symbolem nowoczesności i bogactwa, ukazywały marzenia bohatera. Współczesne szklane domy dla wielu również są ważnym symbolem – kojarzą się z szybką karierą zawodową i stabilnością pieniężną.

szklane drzwi

Autor: Reynaers Polska
Źródło: Reynaers Polska
To za szkła i betonu konstruowane są wielkie centra finansowe świata. Elementem, który popularnie pojawia się, także w polskich biurowcach jest model wielkiej sali z dużą ilością stanowisk pracy, przedzielonej od holu szybą z grubego materiału. Taki rozkład pomieszczeń ma za zadanie ułatwienie przekazu myśli i informacji między pracownikami oraz pokazanie ich otwartości (pracowników i szefostwa) dla nowych idei. Przeźroczyste szyby tak do hal jak i do kokretnych gabinetów dają wrażenie braku tajemnic. Przeciętny człowiek dobrze zna takie miejsca, choćby z seriali sensacyjnych, w których kluczową rolę grają technicy kryminalistyczni. Przeszklone pomieszczenia pozwalają obserwować pracę każdego z uczestników ekipy. Jedyne rzeczy nie zrobione z takiego materiału to sprzęty laborantów i, być może, okucia do drzwi szklanych. Tego typu instalacje bywają całkiem mocne, jednak wymagają sporych nakładów pieniężnych, do niektórych konstrukcji używane są konkretne uchwyty do szkła, a i usuwanie rys ze szkła czy samo dbanie o czystość tych powierzchni kosztuje sporo czasu i energii . Do czyszczenia takich budynków z zewnątrz zatrudnia się specjalne ekipy czyszczące, a usuwanie rys ze szkła powoduje niestety czasami wymianą całej przestrzeni okiennej (np. na danym piętrze).Używa się wtedy specjalistyczne przyrządy, a specjalne uchwyty do szkła uwożliwiają umieścić szybę w odpowiednim miejscu. Elementy szklane we wnętrzu budynków są, już standardowo, łamane z drewnem oraz z innymi metalami. W ostatnim czasie interesującym pomysłem jest wiązanie szkła z porcelaną i drewnem, co dodaje przedmiotom innowacyjny i niespotykany wygląd, nawiązujący nieco do pomysłów przełomu dwóch poprzednich wieków. Mamy tu więc połączenie nowoczesności, kultu działania (w rozumieniu ubogacania kariery zawodowej) jak również nawiązania historyczne. Motywy szklane sprawdzają się też w prywatnych mieszkaniach, a zwłaszcza w budynkach parterowych.

Duże wrażenie na kupujących robią ogromne tarasowe okna, które obrócone w odpowiednia stronę, dają możliwość dłużej cieszyć się słońcem i sprawiają wrażenie jakby to co na zewnątrz przekraczało barierę środka budynku.

Zaintrygowały Cię wątki opracowane w tym artykule? Czujesz jednak niedosyt? Zatem zapraszamy do następnej witryny – naciśnij tu (http://www.kamieniarstwo.pl/nagrobki-detal/) i przeloguj się tam.

Ciekawe są także zdobione metalowe okucia do drzwi szklanych oraz instalacje kominkowe (kompozycje okuć z narzędziami do podtrzymania ognia w kominku) .

szkło

Autor: Dean Sebourn
Źródło: http://www.flickr.com

Budownictwo parterowe wspaniale współgra z modernistycznymi trendami w architekturze wnętrz.

Aby poszerzyć wiedzę na opisywany temat obejrzyj stronę (https://www.instal-bud.biz/przeciski-pod-drogami.html), która zawiera ciekawe dane na prezentowany temat – trzeba tylko kliknąć.

Wyjątkowym warunkiem posiadania pięknego domu, poza wystarczającym projektem, jest właściwe umiejscowienie go w terenie. O ile w przestrzeni dużego miasta nie ma to większego znaczenia (budynki to drapacze chmur), o tyle w wypadku domu jednorodzinnego okolica ma decydujące znaczenie. Przed zakupem działki dobrze przyjrzeć planom zagospodarowania przestrzennego, aby uniknąć rozczarowania, czyli w postaci osiedla bloków w bliskiej odległości. Współczesna architektura dąży w kierunku prostoty i funkcjonalności przyjmowanych form. Projektanci i architekci codziennie szukają nowych trendów dla swoich projektów. Jednak wciąż daje radę zasada, że to co najprostsze będzie służyć najdłużej.