EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Aranżowanie salonów , a także jadalni i kuchni

Urządzanie własnego pierwszego , mieszkania, to chyba jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu młodych małżeństw. Sądzę, że obok kuchni najistotniejsza jest wystrój pokoju dziennego i jadalni. Kiedyś pomieszczenia te kreowały oddzielne, zamknięte przestrzenie. Współcześnie natomiast przyszła moda na scalanie pokoju dziennego z jadalnią. Ustanawiają one zintegrowaną część domu.

wnętrze do aranżacji

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżacja salonu i jadalni winna być odpowiednio przemyślana. W pokojach owych przebywamy większą część doby. Pokój jadalny najczęściej wygospodarowana bywa z części pokoju dziennego i znajduje się na pograniczu kuchni i pokoju dziennego. Nowoczesna jadalnia to przeważnie taborety i stół chyba, że organizujemy własny dom – hiperłącze do strony -, wówczas posiadamy większe pole do popisu. W pomieszczeniu tym, możemy ulokować meble typu barek, witryna, w którym wstawimy niezbędne w jadalni naczynia. Mogą się w tym miejscu znaleźć, również takie, które będą stanowiły elementy ozdobne.

salon aranżowany w jasnych kolorach

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Przy projektowaniu salonu i jadalni ważne jest, by stół nie stał w przejściu. Należy również pamiętać o tym, aby oba pokoje miały elementy spójne i umeblować je w podobnym stylu. Takie zaplanowanie przestrzeni jest bardzo praktyczne. Przygotowane potrawy prosto z kuchni można podać do stolika w pokoju jadalnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pani domu ma cały czas kontakt z domownikami bądź gośćmi siedzącymi w jadalni (One Design z Warszawy > ciekawy serwis).

Umeblowanie pokojów gościnnych i pokoi jadalnych możemy zaplanować w podobnej kolorystyce tkanin oraz sprzętów. Jednak dla osób odważniejszych i z większą pomysłowością można na obydwóch obszarach zastosować różnorodne style. W części jadalnej na podłodze mogą być płytki, natomiast w pokoju gościnnym parkiet. W obydwóch częściach mogą znajdować się dywany (zobacz czyszczenie dywanów w strzegomiu) różniące się kolorystycznie, to samo ze ścianami. Jeżeli idzie o meble, także nikt nie zabroni nam zestawiania mebli współczesnych z meblami w stylu retro.

Wszystko zależne jest od naszej zachcianki i gustu. Na niedużych przestrzeniach planowanie salonów oraz jadalni należy już bardziej przemyśleć. Obszerny drewniany stół należy wymienić na rozsuwany, a ciężkie obite tkaniną krzesła zastąpić lekkimi składanymi, które można wsadzić do schowka, kiedy nie są używane.