EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak ma działać sprawny serwis wózków widłowych wszystkich marek

Żaden duży magazyn nie obejdzie się bez odpowiedniego wyposażenia, a jednym z najczęściej używanych są widłowe wózki. Wykorzystuje się je przede wszystkim do przewożenia towarów, zarówno złożonych na paletach jak i niezależnych, a dodatkowo bardzo przydatną ich funkcją jest także podnoszenia ładunku nawet na wysokość kilku metrów.

Elektroniczny wózek widłowy

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Przez to można w efektywny sposób używać dostępnej przestrzeni magazynowej, składować towary aż po sam dach będąc pewnym, że da się je tam ułożyć a później zdjąć. Wózki widłowe produkowane są w wielu różnych wersjach i odmianach, podstawowy podział jest ze względu na zasilanie. W pomieszczeniach zamkniętych przeważnie używane są wózki elektryczne, napędzane są za pomocą akumulatorów, jakie co jakiś czas należy ładować.

Z kolei na otwartym terenie częściej stosuje się wózki z napędem spalinowym, plusem takich urządzeń jest to, że nie muszą one robić dłuższych przerw na naładowanie baterii. Kolejną grupę wózków stanowią modele na gaz, one także są raczej zalecane do pracy poza zamkniętymi pomieszczeniami.Wózki widłowe, jak każdy inny sprzęt, co jakiś czas ulegają awarii , wymagają także regularnych przeglądów i serwisowania. Kupując wózki do swojego magazynu trzeba dokładnie dowiedzieć się, jak wygląda sprawa serwisu i dostępności wszystkich części, bo od tego zależało będzie wydajne funkcjonowanie firmy.

wózek widłowy

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com
Istotny jest czas reakcji na zgłoszenie awarii, sprawność naprawy, no i rzecz jasna poziom cen za pracę. Część serwisów podchodzi profesjonalnie do swojej pracy, na początku dokładnie analizują usterkę i przygotowują wycenę, a na czas naprawiania przekazują klientowi zastępcze urządzenie. Takie podejście sprawia, że firma może spokojnie pracować, bez nerwowego oczekiwania na zakończenie naprawy. Oczywiście na wykonane prace i zamontowane części przyznawana jest pełna gwarancja, co jednocześnie świadczy o najwyższej jakości wykonywanych dla klientów usług. Dobrym rozwiązaniem jest przekazanie kompletnego serwisu swoich wózków jednej firmie, wtedy mieć ona będzie całkowitą kontrolę nad sprzętem.

Odwiedź: