EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Doskonała myśl!

Warszawa, miasto stołeczne Polski, miasto, w którym wiele osób znajduje stałą posadę i chce kupić mieszkanie. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo charakterystyczny i należy dogłębnie przemyśleć zakup lokum.

mieszkanie - kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszkania w Warszawie są o wiele droższe niż w innych miastach w Polsce.

Kliknij ten link, a przekonasz się, że znajdujące się tam wpisy z www zainteresują takie osoby, które zaabsorbowane są podnoszoną w tym miejscu kwestią.

Za nieruchomość w śródmieściu trzeba zapłacić naprawdę dużo, bez względu na to, czy interesuje nas nowe budownictwo, czy mieszkania z drugiej ręki. Najtańsze są lokale w dzielnicach peryferyjnych, ale jeśli codziennie musimy dojeżdżać do pracy do centrum Warszawy, to należy przeanalizować, czy opłacają nam się kłopotliwe, długie dojazdy. Jeżeli chodzi o mieszkania Grochów jawi się jako rozsądne rozwiązanie, w ogóle mieszkania na Pradze są stosunkowo niedrogie, a jednocześnie mają dogodną lokalizację, gdyż dzielnica jest położona niedaleko warszawskiego śródmieścia.

Warszawski rynek nieruchomości ciągle się rozwija. Każdego roku przybywa nowych mieszkań. Jeżeli chodzi o mieszkania na Pradze, to wyraźny jest trend polegający na budowie mieszkań dwupokojowych oraz apartamentowców o wysokim standardzie. Praga Północ oferuje mieszkania w cenie mniej więcej 7 tys. zł za metr kwadratowy, Praga Południe ma propozycje o niemal 1000 zł drożej za metr. Jeżeli chodzi o dogodne miejsce do mieszkania Grochów wydaje się doskonały, ponieważ w tej części Pragi możliwość spokojnego życia łączy się z dobrze rozbudowaną infrastrukturą miejską. Jeśli chodzi o to, czy bardziej opłaca się nabywać mieszkania nowe, czy z rynku wtórnego, to także tutaj sporo zależne jest od lokalizacji. Im bliżej centrum Warszawy, tym większe ceny starszych nieruchomości.

m3

Źródło: flickr.com

Pamiętajmy, że nabywając mieszkanie (wybierz architekt wnętrz częstochowa) w starym budownictwie, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, gdyż pomieszczenia będą wymagać remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy skusić się albo na apartament urządzony pod klucz, albo na nieruchomość w stanie deweloperskim, w której sami zadbamy o to, jak pomieszczenia zostaną wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena lokalu, lecz również kwestia tego, przez jaki czas możemy czekać z zamieszkaniem – poważny remont to inwestycja, która zajmie nam przynajmniej parę tygodni.