EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak samodzielnie zrobić montaż klimatyzacji? Czy jest to faktycznie możliwe? Sprawdź, jak to się prezentuje

Marzysz o klimatyzacji w domu? Pragniesz nie przejmować się nawet najbardziej nieznośnymi upałami? Jeżeli tak, powinieneś zainwestować w odpowiedni sprzęt. Jednocześnie możesz sam zdecydować się na zamontowanie klimatyzacji. Sprawdź, jak to zrobić?

klimatyzacja w pomieszczeniu

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, wielu z nas nie będzie się tym samemu zajmować, tak więc w takiej sytuacji należy wynająć odpowiednią firmę, jak montaż klimatyzacji warszawa. Dla chcących jednakże nic trudnego, co pokaże nasza instrukcja. Na samym początku trzeba przygotować właściwe narzędzia. Dobra wiertarka to podstawa. Jeśli nie mamy tego rodzaju w domu, a nie chcemy zakupić jej jedynie z powodu tej okazji, to jesteśmy w stanie wypożyczyć wiertarkę ze specjalnej wypożyczalni. Istnieje jeszcze alternatywa jak młotek lub przecinak. Ponadto powinniśmy posiadać również śrubokręt oraz klucz imbusowy, a także miarkę i poziomice.

Na tym etapie, mamy już odpowiedni klimatyzator oraz wszystkie najważniejsze narzędzia. W następnym etapie trzeba zadecydować, gdzie co ma być zamocowane. Nasz klimatyzator (strona) składa się z dwóch jednostek: zewnętrznej oraz wewnętrznej. Zasada montażu jest następująca: jednostkę wewnętrzną trzeba zainstalować tak, by chłodne powietrze mogło rozchodzić się swobodnie po pomieszczeniu, natomiast jednostkę zewnętrzną jak nazewnictwo wskazuje, powinniśmy zamontować na zewnątrz. To dosyć trudny etap. Jeśli chodzi o rurki freonowe, to po montażu jednostki wewnętrznej, należy przystąpić do kolejnego kroku, jakim jest montaż specjalnego korytka. W nim znajdą się rurki (polecamy odwiedzić: www.rol-poz.com.pl/rurki-wskaznikowe-kwik-draw-drager-uniphos-c-1856_1859.html) i przewody elektryczne. Rurki powinny być właściwie zaizolowane, a później poprowadzone przez ścianę. Powinny być rozmieszczone w korytku, tak aby nie były za mocno powyginane.

budynek i klimatyzacja

Autor: CWCS Managed Hosting
Źródło: http://www.flickr.com
W dalszej kolejności trzeba wykonać podłączenie elektryczne. Przed instalacją powinniśmy zwrócić uwagę na warunki dotyczące bezpieczeństwa. Jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną złączamy kablem elektrycznym, który powinien być dołączony do zestawu. W czasie podłączenia powinniśmy zastosować się do znaków na skrzynce zaciskowej, czyli odnaleźć odpowiedniki kolorystyczne i przewody sterowania pompą ciepła. Na koniec pozostaje odpowietrzanie, najbardziej trudny etap, gdyż wymaga stosowania specjalistycznego sprzętu. Jest nią pompa próżniowa. Działanie to powinno wyeliminować wilgotne powietrze z wymiennika ciepła w jednostce wewnętrznej, gdyż może być bardzo szkodliwe dla funkcjonowania klimatyzatora.