EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Drabiny i ich rodzaje, czyli co może być ci przydatne w czasie remontu

Remont to olbrzymia ilość pracy, jaką musimy wykonać, jeżeli chcielibyśmy uzyskać efekt, o którym marzyliśmy. Czasem starczy przykleić tapetę na jedną ze ścian, aby zupełnie zmienić wnętrze, lecz czasami wymagane są większe przeróbki, ponieważ chcielibyśmy doprowadzić budynek do należytego stanu. Bez względu na zakres prac zawsze niezbędne są odpowiednie narzędzia, a jednym z nich jest drabina. Jakie są typy drabin, jakie możesz zastosować?

drabina

Autor: Bud Ellison
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najłatwiejszych modeli jest drabina rozstawna. Powinna mieć antypoślizgowe stopki i być stabilna, tylko wtedy zagwarantuje komfortową pracę. Można ją dostać w większości sklepów oraz najlepiej jest wybierać drabiny z pasami zabezpieczającymi, nade wszystko gdy czeka nas dużo pracy, np. przy malowaniu. Nie zapominaj też o właściwej wysokości, by nie okazało się, iż zabrakło ci dziesięć centymetrów. Drabina przegubowa z kolei nie tylko pozwala wejść na właściwą wysokość, lecz również może stanowić pomost roboczy. Wysokość, na której umożliwia pracować nie jest największa, lecz za to jest niezmiernie funkcjonalna i można ja zastosować tak samo jako drabinę przystawną, jak i wolnostojącą.

Następnym rodzajem drabin są drabiny teleskopowe, które można dostosować do przeróżnych warunków pracy, gdy np. musimy wykonać coś na schodach. Dają się bez trudności transportować, a dzięki swoim wszechstronnym funkcjom z pewnością przydadzą się w czasie niejednego remontu. Należy również nadmienić o rusztowaniach drabinowych, jednakże nie można ich rozstawiać na wysokość większą niż 1 metr, gdyż wymagają wtedy specjalnych zabezpieczeń.

drabina

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnim rodzajem drabin, o którym trzeba wspomnieć, choć nie jest to drabina przystosowana do remontów, to drabina ewakuacyjna, która musi znajdować się w każdym budynku tego potrzebującym. Można z niej korzystać w razie wyjątkowych potrzeb, ale w normalnych pracach korzystniej jest zdecydować się na jedną z powyżej przedstawionych drabin.

W czasie remontów większych budynków nie za każdym razem wystarczają same drabiny, zatem wielokrotnie stosuje się wszelkiego typu platformy ruchome. Dzięki nim można wykonać niezbędne prace remontowe i wykończeniowe bez względu na wysokość, gdyż mogą wznosić się nawet na kilkanaście m w górę, a do tego posiadają jeszcze sposobność wysięgu bocznego. Duży udźwig umożliwia wziąć konieczne materiały i sprawniej przeprowadzić postawione przed nami zadania.

Bardzo Ci się spodobał ten tekst? Jeśli tak, to zobacz również przydatne informacje, które zawierają zbliżone informacje na podnoszony wątek – jeśli masz chęć, to zbadać kliknij tu!

Tutaj platformy ruchome oraz najlepsza oferta w Internecie.