EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Propozycje na urządzenie wymarzonej jadalni

Jeżeli dysponujesz miejscem do urządzenia jadalni – jesteś szczęściarzem! Pewnie masz wielki dom, w którym udało ci się wygospodarować osobny pokoik. A może posiadasz sporą kuchnię? W tym poście piszemy jak wyposażyć jadalnię oraz jak wybrać stół do kuchni. Gotowy do lektury?
W pierwszej kolejności podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas aranżacji jadalni.

kuchnia

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Powinien być to przestronny pokój, który będzie służyć nam do jedzenia. Zatem musimy wyposażyć go w stół, przy którym wygodnie usiądą wszyscy domownicy (wybór stołów do kuchni). Kolejną kwestią jest to, czy odbywają się u nas imprezy rodzinne – powinniśmy wtedy przewidzieć jaka ilość maksymalnie osób powinno się przy nim zmieścić. Mamy duży wybór stołów, czy kompletów stół plus krzesła. Za najtańsze zapłacimy ok. 300 złotych, a za te Najcenniejsze nawet kilka tysięcy złotych. Praktyczny jest stół w kształcie koła, bo zmieści dużo więcej osób, w razie wizyty gości. Jest także wygodny, bo wszyscy siebie widzą, siedzące przy stole. Następną kwestią jest wybór krzeseł. Przy zakupie tapicerowanych, zwróćmy uwagę na to, czym są obite. Wybierzmy tkaninę, która nie będzie szybko wchłaniała plam. W jadalni potrzebna będzie również witryna, w której umieścimy zastawę stołową.
Utrudnione zadanie mamy, gdy jadalnię musimy zaaranżować w kuchni . Nie mamy wtedy często zbyt dużej powierzchni. Wciąż topowe są drewniane narożniki stawiane w rogu wnętrza – właśnie tak wygląda kuchnia w moim rodzinnym domu. Kocham leniwe sobotnie poranki, kiedy piję tam z rodzicami kawę! Jeśli posiadamy malutką kuchnię, możemy wydłużyć blat mebli, pod który damy taboreciki. Możemy także kupić mały składany do ściany stolik. Jest to zależne od tego, jaka liczba osób powinno się przy nim zmieścić.