EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Oświetlenie do łazienki, powinno wywoływać w nas dobre samopoczucie

Od oświetlenia oczekujemy magi ponieważ światło ma czarodziejską siłę tworzenia przestrzeni. Blask – przemijające, ale bardzo istotne tworzywo kompozycyjne, powinno się zaplanować na etapie projektowania pomieszczeń. Projektując oświetlenie do łazienki należy zdecydować, jakiej rangi zadania pragniemy mu przydzielić.

Oświetlenie w aranżacji wnętrz

Autor: jseliger2
Źródło: http://www.flickr.com

W tym obszarze skromność nie popłaca. Nie powinniśmy ograniczać projektu oświetlenia do jednego punktu. W łazience bowiem przebywamy średnio od 1 do 2 godzin dziennie. A ponadto światło w łazience spełnia nie tylko rolę ergonomiczną, tworzy również atmosferę sprzyjającą odprężeniu.

W zamian dominujących, modnych do niedawna plafonierów, do wyboru jest dzisiaj duża ilość przeróżnych opraw. Współczesne lampy boczne czy bogato zdobione żyrandole, nie są już zarezerwowane tylko i wyłącznie do pokoi. Wszystko dlatego bo, współczesna łazienka to coraz częściej pokój kąpielowy, w której aranżujemy mały salon SPA . Do stworzenia pięknej gry świateł, lepiej zastosować parę punktów oświetleniowych. Oświetlenie ogólne – górne lub boczne, zainstalowane solo, na oko zmniejsza pomieszczenie. Intensywne oświetlenie sufitowe, to w łazience materia konieczna. Ostre oświetlenie sufitowe umożliwi codzienne zabiegi pielęgnacyjne a w jego funkcji najlepiej sprawdzi się wielopunktowy system oświetlenia halogenowego, zainstalowany w suficie.

oświetlenie łazienki

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki równomiernie rozmieszczonym halogenom, nie będzie w łazience obszarów zbyt mało doświetlonych ani głębokich cieni. Lampy sufitowe można uzupełnić np.

Serdecznie zalecamy te informacje do poczytania. Znajduje się tutaj dużo przydatnych porad, jakie warto wykorzystać w swoim życiu.

kinkietami. Interesująco będzie się prezentował w łazience, bardzo dekoracyjny żyrandol, z mnóstwem elementów ozdobnych – metalowych, szklanych lub kryształowych. Ciekawym rozwiązaniem, może być lampa wmontowana w lustro. Pokój dzienny nabiera znaczenia dopiero po zmroku. Wówczas, blask salonu najlepiej się eksponuje. Spory wybór lamp dostępny w sprzedaży, to setki artykułów od rodzaju, stylu po ich przeznaczenie, produktów, które pozwolą zadowolić nasze najśmielsze oczekiwania.