EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób designersko urządzić wnętrze mieszkania – kilka wskazówek dotyczących kuchni

Kuchnia bywa tym pomieszczeniem, w którym najczęściej świecimy światło. W końcu to miejsce przyrządzania obiadów, a często także relaksu. Kury domowe lubią niekiedy popijać tutaj przedpołudniową kawę z ekspresu, czytać książki, rozwiązywać łamigłówki bądź oglądać telewizję. Użyteczność tego pomieszczenia podwaja się, gdy w mieszkaniu nie ma wydzielonego kąta na podejmowanie gości. I tak na damskie rozmowy zazwyczaj wybierana staje się kuchnia. I nic dziwnego w tym, że gospodyni naprawdę zależy na jak najlepszym wystroju wnętrza rzeczonego pomieszczenia.

Stylowy i komfortowy hoker Blog

Autor: Gaber
Źródło: DADO DESIGN
Pierwszą, i zarazem najistotniejszą, sprawą jest to, aby zaskoczyć przybyłych, a może nawet nieco ich zaszokować. Aby osiągnąć taki cel można zaaranżować wnętrze w zeszłowiecznym stylu albo najzwyczajniej w świecie wybrać styl nowoczesny, czyli awangardowy. Sklepy pozostają wypełnione po sufity meblami w mało tradycyjnych odcieniach i wszelkiego rodzaju kształtach. Tak pokaźny asortyment może być tak błogosławieństwem, jak i klątwą. Wszystko dlatego, że aranżer musi wybierać wyposażenie spośród tak imponującego asortymentu i jeśli nie ma zielonego pojęcia, czyli jest kompletnym laikiem w tym temacie, to kuchnia może bez trudu stać się magazynem przypadkowo kupionych artykułów.

Pomieszczenie kuchenne zasadniczo możemy podzielić na dwie części: na tą służącą do przygotowywania obiadów i na tą przeznaczoną do spożywania gotowych już kotletów schabowych i picia herbat czarnych. W stylowo urządzonej kuchni nie może braknąć sprzętów i akcesoriów, które przyciągają wzrok swoim wyglądem, jak link do strony. Jednym z najtrafniejszych dodatków bywają hokery barowe. Możemy je postawić przykładowo przy ladzie dzielącej kuchenną przestrzeń na dwie rzeczone wyżej części.

Restauracja i bar

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
pomysłem na designerskie wnętrze może być przykładowo zaprojektowanie wystroju kuchni w stylu miejskich pubów lub tawern. Aby ten wystrój robił odpowiednie, czyli zaplanowane wrażenie, trzeba zakupić designerskie dodatki. Przydadzą się zatem hokery barowe, obłe zegary na ścianę, różnej wielkości lamy czy świeczki zapachowe. Istotne są też dodatki, które stają się dla nas aż nadto oczywiste. A mamy tutaj na myśli choćby serwetki czy kubki. A podążając dalej wyznaczonym tropem, można pomału zacząć myśleć o zmianie wystroju wnętrza pozostałych pomieszczeń, żeby świetnie pasowały do zaprojektowanej wcześniej kuchni.