EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Rolety okienne to znaczący aspekt ozdobny naszego pokoju, który zasługuje na dokładny wybór

Rolety okienne to częsty widok w wielu mieszkaniach. Jak nazwa określa osłony są zamontowane do szyby czy przy oknie i stanowi system zaciemnienia wnętrz. Wybór rolet okiennych jest bez porównania istotny. Zależy od wystroju mieszkania, wyposażenia, kolorystyce ścian, modelu i właściwości pomieszczenia, w których będą instalowane rolety okienne.

Bambusowe rolety okienne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Również istotna jest wielkość okien i słoneczne światło. Nie powinnyśmy również zapominać o tym, że roleta okienna ma pasować do nas samych, naszej osobowości i temperamentu. Na wygląd i właściwości żaluzje mają wpływ model materiału, splot, barwa, grubość czy faktura. Jest na rynku wiele modeli rolet. Mamy osłony zewnętrzne, które służą do zabezpieczenia domu i mienia, w czasie nieobecności lokatorów. Także takie osłony spełniają się jako ochrona przed słońcem, mamy także rolety elektryczne, aluminiowe, antywłamaniowe czy materiałowe. Istnieje też cała masa osłon wewnętrznych. Rolety – kliknij tutaj – z tkaniny transparentne służą do ozdobienia okien, z powodu braku istotnych funkcji osłonowych przed światłem słonecznym. Także są tkaniny, które mają gęsty splot, dzięki czemu tworzą w pomieszczeniu klimat intymności. Istotny jest także kolor tkaniny na rolety okienne -> szczegóły na stronie www. Jasne barwy tkaniny rozpraszają promyki słoneczne, dzięki czemu mniej nagrzewa się pokój, tymczasem ciemne kolory skupiają ciepło, czyli rośnie temperatura przy silnym słońcu.

Jeżeli chodzi o tkaninę na osłony okienne, to też jest w czym wybierać. Poliestr to często wybierana przez kupujących materiał do osłon okiennych spotykana na rynku, dzięki jej syntetycznym funkcjonalnością, która zapewnia trwałość formy i barwy. Następna materiał to policotton, w którym jest 70% poliestru i 30% bawełny. Także istnieją na rynku naturalne tkaniny na rolety okienne, takie jak 100% bawełna. Mało ale możemy spotkać osłony okienne (tanio Moskitiery na wymiar Wrocław) z tkaniny imitującej zamsz, która daje oknom szyku i jest to model do ślicznych aranżacji. Do ciekawych rozwiązań dekoracyjnych jest roleta z nadrukiem, ze wzorami, z haftem, malowana czy robione techniką żakardową. Istnieje też możliwość ingerowania co do wzoru rolety okiennej. A zatem przy wyborze osłony okiennej możemy kierować się stylem mieszkania, jak również swoją wyobraźnią i osobowością, co do dekoracji miejsca, w którym przebywamy, aby tworzyło harmonijną jedność.