EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Planujesz kupić włazy żeliwne? Dowiedz się, czym się różnią

Każdą studzienkę wykonaną na drodze muszą przykrywać włazy żeliwne. Wiele firm proponuje aktualnie asortyment tego typu, lecz należy wiedzieć, w jaki sposób wybrać właściwe produkty, by spełniały konkretne wymagania.

Studzienka kanalizacyjna
Rzecz jasna włazy żeliwne różnią się swoim wyglądem. Dostępne są włazy prostokątne albo te najbardziej popularne – okrągłe. Drugim kryterium je różnicującym są ich wymiary. Włazy powinny być dopasowane do określonych parametrów, by starannie zakrywały studzienkę. Średnica studni, którą trzeba wymierzyć, to wolny prześwit. Istotna jest też klasa obciążenia, gdyż nie przez wszystkie studzienki może przejeżdżać każdy pojazd.

Włazy wykonane są też z różnych rodzajów żeliwa, a wyjątkowo powszechne jest żeliwo szare i sferoidalne. Należy podkreślić, że żeliwo to jeden z najwytrzymalszych materiałów. Jest wysokiej klasy, dlatego jest niezmiernie trwałe w użytkowaniu. Włazy z Włazy (polecam wyłazy dachowe Mercor)wyprodukowane odznaczają się wysoką precyzją wykonania. Należy jeszcze dodać, iż podnosi się je za pomocą dwóch uchwytów, dzięki którym można dostać się do środka studzienki. Dobrze, jeśli mają podwójny zatrzask, który zabezpiecza je przed otworzeniem.

Po otwarciu właz sam się blokuje, zwykle pod kątem 90 bądź 100 stopni. Wiele prezentowanych włazów ma specjalną uszczelkę antydrganiową, co jest nad wyraz istotne we włazach zlokalizowanych na ruchliwych jezdniach. Decydując się na firmę, jaka ma w ofercie niniejszy asortyment, warto jest zorientować się czy ma uznanie na rynku. Nie każdy bowiem zakład oferuje naprawdę dobrej jakości towary, o czym należy się przekonać, nim zrobimy zakupy. Należy dodać, iż włazy często mogą być wykonane na specjalne życzenie klienta. Zainteresowany nimi odbiorca musi tylko skontaktować się z pracownikami danej firmy, a wszystko zostanie sprawnie zrealizowane. Autor:

Dzięki niniejszym informacjom lepiej zorientujesz się w szczegółach dotyczących włazów żeliwnych. Jeśli prowadzisz firmę, na produkowanych włazach można nawet zamieścić swoje logo, wszystko zależy od zakładu, w jakim je zamówimy. Zatem dobrze jest wcześniej zapytać o takie kwestie, by nic nam nie umknęło i abyśmy posiedli stosowną wiedzę w tym obszarze.