EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Oświetlenie do domu i ogrodu

Oglądając najnowsze katalogi projektantów wnętrz, da się zauważyć, jak ogromną rolę w dzisiejszych czasach pełnią elementy nowoczesne i nietypowe. Dotyczy to nie tylko budowy i kształtu samego domu, lecz również pozostałych elementów, których podstawowym założeniem jest nadanie charakteru przestrzeni w której żyjemy.

Jednym z takich elementów jest wewnętrzne jak i zewnętrzne oświetlenie, którego rola jest decydująca. Światło na zewnątrz pełni funkcje praktyczne: teren wokół domu, brama powinny być właściwie oświetlone. To także element dekoracyjny.

fortepian

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy o świetleniu furtki. Światło powinno padać w dół i oświetlać zamek oraz gościa oczekującego przed drzwiami.

Do oświetlenia ścieżek i podjazdów należy nabyć lampy najazdowe. Prezentują się zjawiskowo, a dzięki mocnej stalowej obudowie, wytrzymują naciski kół. Dziś lampy ogrodowe montowane są nie tylko po to, by oświetlić drogę i dróżki, ale również po to, by dodać tajemniczości i elegancji posesji. Temat ogrodów daje dzisiaj sporo możliwości, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia. Efekt końcowy zależy jedynie od gustu właściciela i zasobności portfela. Abażury metalowe, z pleksi, z drewna, plecione jak kosze (dodatkowe informacje kosze paletowe). Ograniczenia w tej kwestii nie istnieją, lampy wyglądają jak ptaki, sople, kule, bryły geometryczne, szydełkowe robótki.

Aktualnie oświetlenie łazienki potrafi wzbudzić w nas większy zachwyt niż największa wanna. Wreszcie doceniliśmy moc oświetlenia, które ułatwia nam funkcjonowanie, buduje klimat, a nawet zastępuje słońce. Amatorzy klasyki nie maja powodu do obaw. Wyszukane lampy klasyczne zawsze się „obronią”. Zawsze i w każdym domu, ponieważ klasyka jest wieczna. Można powiedzieć, że Polacy w końcu przekonali się się do zakupów w sieci. Dlaczego warto kupić lampy w sklepie internetowym? Głównym powodem jest dostęp do dużej ilości najlepszych jakościowo produktów, bez konieczności wychodzenia z domu.