EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czy masz swoje ulubione i pewne preparaty do pielęgnowania samochodu? Czy szukasz ciekawszych opcji?

Czasem powinniśmy się mierzyć ze specyficznym problemem, z problemem nadmiaru produktów, koncepcji czy idei w każdej dziedzinie życia. To zjawisko, bardzo odmienne od zjawiska braku, jakiego doświadczaliśmy w latach komunizmu obserwować można w codziennym życiu, jak choćby w sytuacji, jak musimy wybrać najbardziej niezawodne preparaty do czyszczenia samochodu.

Ręczniki

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie ma się sprawa z selekcją produktów, jakie zapewnią właściwy poziom czystości – zobacz . Z wielu oferowanych produktów warto zwrócić uwagę na ręczniki z mikrofibry i preparat do czyszczenia felg. Dlaczego właśnie mikrofibra? Najistotniejsze to wiedzieć, iż jest to specjalny, powstały dzięki nowoczesnym technologiom rodzaj mikrowłókna. Składa się z wielu niezwykle dobrej jakości cienkich włókien poliamidowych i poliestrowych. Dzięki temu dostajemy włókna, które odznaczają się wspaniałymi właściwościami, są dziesięć razy cieńsze niż jedwab. Inne wskaźniki także są zachwycające, bo takie mikrowłókno jest aż od czterdzieści razy cieńsze od wełny i 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa. Dzięki takim właściwościom mikrofibra może być bez problemu wykorzystywana do produkcji włóknin czy tkanin w przemyśle tekstylnym.

Jednocześnie, kształt, wielkość czy kombinację włókien dobiera się pod kątem odpowiedniej chłonności oraz trwałości. Mikrofibra nie

Auto

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

tylko jest stosowana do produktów czyszczących, lecz też stosuje się ją do produkcji odzieży czy filtrów przemysłowych. Co do środków do czyszczenia felg to sprawa powinna być dosyć przejrzysta, wybierajmy najbardziej niezawodne produkty. Dlaczego? Bo czarny osad, który pokrywa koła (felgi aluminiowe poznań) naszego auta zalicza się do najbardziej odpornych na naszą interwencję rodzajów zanieczyszczeń. Co tu się jednakowoż dziwić, brud wyzwalają opiłki materiału ściernego, jakie biorą się z klocków hamulcowych, a tworzą się w niezwykle wysokiej temperaturze.

Zanim będą już schłodzone, uderzają o koło i pozostają na lakierze. Normalny brud drogowy, który często można dostrzec na kołach to żaden problem, gdyż jego można zlikwidować obojętnie którym środkiem, zaś czarny pył hamulcowy to realne wyzwanie, tu trzeba prawdziwie odpowiedniej pomocy. Nie można sobie z tym dać rady za pomocą półśrodków czy preparatów, jakie są do wszystkiego, lecz akurat nie radzą sobie ze zbyt silnym zabrudzeniem. Trzeba preparatu, który skutecznie pokona takie zabrudzenia, co zapewnia szybką i efektywną pielęgnację.

Więcej: