EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Najbardziej istotne w hotelu jest łóżko. Zawsze miej to na uwadze, żeby goście się do Ciebie nie zniechęcili

Twierdzi się, iż łóżko to hotel, i jest to najprawdziwsza prawda. Jako że w hotelu możemy sobie wyobrazić wiele niedopatrzeń, tak niewygodnego łóżka, słabo przystosowanego do odpoczynku, nikt nie podaruje. To one definiują pojęcie hotelu, ponieważ ich zadanie jest ważniejsze niż inne, mniej znaczące, a mianowicie: sen ma być wspaniały, wygodny, bez zakłóceń.

meblehotelowe.wajnert.pl/produkty

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Łóżka do hotelu to więc istotna kwestia, należy o tym pamiętać, zwracać uwagę na ich jakość. Niestety wielu właścicieli hotelów próbuje na tym zaoszczędzić, tak jakby to była nieistotna sprawa. A w późniejszym czasie dziwiąc się tak słabym zainteresowaniem główkują, w którym miejscu znajduje się problem. Łóżko, głupcze!

Ile więc może kosztować najlepsze łóżko do hotelu? Wiadomo, nie można tak tego prosto obliczyć, gdyż ważnych jest wiele czynników. Ważny jest więc rozmiar, ilość warstw i materaców czy rodzaj użytego materiału. Najmniej skomplikowane, które spełniają minimalne wymogi obiektu hotelowego muszą mieć wymiar 90×200 cm. Ich koszt to około 300-400 zł, natomiast cena średnia może być na poziomie od 800 do 1400 złotych. Jeśli chodzi o górną granicę to faktycznie

meblehotelowe.wajnert.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com

trudno ją zdefiniować, ponieważ luksusowe łoża są w stanie kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jednocześnie, czasami obowiązuje wskaźnik, który mówi, że cena łóżka powinna stanowić 4-5-krotność ceny za nocleg w określonym hotelu. Taki sposób umożliwia dobrać najlepsze łóżko (Pościele – polska-posciel.pl), jest również to spójne z klasą obiektu. W sumie to mamy dwa typy łóżek, czyli tradycyjne (z drewnianą obudową). W takim łóżku jesteśmy w stanie „schować” materac. Innym rodzajem są łóżka kontynentalne, są stworzone one z materaca bazowego, właściwego i stalowej lub drewnianej ramy, na której są one umieszczone.

Takie łóżko oferuje najlepszy komfort snu, bo parę warstw sprężystości doskonale spełnia swoją rolę. Niezwykle korzystnie, aby co najmniej dwie nóżki ramy były zakończone kołami, ponieważ gwarantuje to większą mobilność, ułatwia więc sprzątanie (a jak wiemy, w pokoju hotelowym sprzątanie to norma) czy przemeblowanie w pokojach. Jednocześnie, tak naprawdę mówiąc o łóżku, najwięcej uwagi poświęca się materacowi. To on decyduje o cenie modelu czy komforcie snu. W hotelach najczęściej spotkać można dwa rodzaje materacy sprężynowych, tak zwane bobellowe, w jakich wszystkie sprężyny połączone są ze sobą drutem, drugie to kieszeniowe, tam sprężyna mieści się w specjalnych „kieszonkach” z tkaniny.