EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Typy rusztowań

W różnych gałęziach przemysłu stosuje się mnóstwo typów rusztowań. Każde z nich przystosowane są do odmiennych celów, każde są trochę inaczej skonstruowane i mają naturalnie za zadanie jak najbardziej upraszczać prace, do których się ich używa. Niezależnie od zadań rusztowania zwykle robione są z dwóch materiałów. Popularne ostatnimi czasy są rusztowania aluminiowe. W wielu miejscach wypierają te wykonane ze stali, ponieważ są lżejsze, a dzięki temu łatwiej je przewozić z miejsca na miejsce, co ma wielkie znaczenie dla każdej firmy zajmującej się budowami, czy oferującej usługi konserwatorskie.

rusztowanie arad

Autor: arad.pl
Źródło: arad.pl

Materiał, z jakiego są wykonane to tylko jeden wyróżnik rusztowań. Ponadto podzielić można je ze względu na zastosowanie.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło klimatyzatory fujitsu a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

I tak, w zależności od tego, czy będą używane na niewielkich przestrzeniach we wnętrzach budynku czy może do odświeżania zewnętrza. Tu znajdą zastosowanie dwa typy.

Przede wszystkim rusztowania elewacyjne. Jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje się je do odświeżania elewacji budowli. Ich pionową konstrukcję stanowią solidne ramy pomiędzy którymi montuje się różnej powierzchni pola. Zwykle to żerdzie przykryte platformami metalowymi albo deskami, choć coraz częściej odrzuca się drewno. Przykręcane metalowe platformy są o wiele bardziej stabilne i bezpieczne.

W podobny sposób zbudowane są rusztowania fasadowe. Miewają one również drabiny zainstalowane między poziomami zatem prace można prowadzić na wielu wysokościach równocześnie. To jest bardzo ważne przykładowo dla konserwatorów zabytków. Na froncie budynku czasem konkretny ozdobny motyw nad którym pracuje jedna osoba ciągnie się przez wiele metrów w pionie i przydatna jest możliwość błyskawicznego i bezpiecznego poruszania się między platformami. Więcej na

W pracach postępujących szybko i prowadzonych we wnętrzach doskonale sprawdzają się rusztowania jezdne oraz ogrodzenia. W bardzo wysokich pomieszczeniach, gdzie żadna drabina nie wystarczy trzeba postawić rusztowanie. Jeśli odbywa się tam zaledwie przykładowo malowanie ścian – dzieje się to szybko i rusztowanie należy przestawiać. Aby nie trzeba było go demontować stosuje się wspomniane rusztowania na kółkach. Naturalnie, gdy przebywa na nich człowiek są odpowiednio zabezpieczone wspornikami i hamulcami, zatem stoją stabilnie. Można je jednakże przemieścić błyskawicznie i bezpiecznie. W tego typu pracach rusztowania przejezdne oraz szalunki są niezawodne.

Bautec Łódź oferuje również remonty.