EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Odkryte okna na przyrodę a może styl pałacowy i ściany udekorowane mieszaniną fotografii ukochanych twórców?

Scenografia okna jest wspaniałym uzupełnieniem ułożenia, najczęściej rozstrzygającym o jej końcowym wyrazie. W zależności od stylistyki pomieszczeń, możemy postawić na subtelne akcenty zdobiące ściany, bądź też na wyraziste szczegóły wystroju, które nadadzą fason całości.

Aranżacja wnętrza w charakterze pałacowym, to oryginalne krzesła, tapicerowane tkaniną żakardową fotele, to po prostu fragmenty umeblowania właściwe dla wnętrz pałacowych. Ten styl wymusza niejako sporo powierzchni. Glamour ma błyszczeć – przeglądać się w zwierciadłach, meblach, kamiennych blatach albo podłogach na wysoki połysk. Wystrój glamour powinien kojarzyć się z szykownością i luksusem.

Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź także to unikalne źródło. Po prostu kliknij ten link a na pewno się nie zawiedziesz.

W takich pomieszczeniach istotna jest dekoracja okna.

salon

Autor: Christopher Sessums
Źródło: http://www.flickr.com

Wyśmienicie będą także wyglądały zasłony z lambrekinem w stylu pałacowym. Dopasowując tkaniny do pomieszczeń glamour należy pamiętać, że zasłony, firany, narzuty, dywan, czy tapicerka mebli, powinny do siebie pasować, mieć podobny odcień, czy wzór. Oprawa okna w pomieszczeniu tam gdzie łączy się styl klasyczny i współczesny to interesujący test. Tradycjonalizm nigdy się nie starzeje. Jest nieśmiertelna, stonowana, przytulna i bezpieczna. Wciąż po nią sięgamy. Dekoracja okna tradycyjnego w połączeniu z nowoczesnymi z firankami pełnymi kwiatów, nabierze innowacyjnego temperamentu w towarzystwie matematycznych wzorów na zasłonach. Jeżeli wolimy uboższe wnętrza możemy zdecydować się na model prowansalski.

Podwieszany sufit firmy Knauf

Autor: Knauf
Źródło: www.knauf.pl
Taki styl preferuje odsłonięte na okolice okna, pozbawione firanek. A drewniane, malowane karnisze podtrzymują z ekologicznych tkanin zasłony. Jeżeli pojawiają się firanki – to zazwyczaj, jako misterne koronki, raczej ozdobne niż przesłaniające widok na przyrodę. Ozdoba ściany to zwykle galeria fotografii. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów aranżacji wnętrz, pasujący do każdego charakteru. Tworząc domową kolekcję, możemy w łatwy i ciekawy sposób, pokazać włożone w antyramy rodzinne zdjęcia albo uzupełnić naszą scenografię wnętrza mieszaniną fotografii autorstwa naszych ukochanych artystów. Dekoracja ściany przy pomocy fotografii w równych rzędach i kolumnach przestaje być obowiązkowa. Obecnie tworzy niepowtarzalne galerie fotografii na sznurkach i w miejscach pomalowanych farbą magnetyczną, jak również na meblach.

Więcej na ten temat –