EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób rozróżnić typy wyposażenia magazynowego

Magazyn jest miejscem, wykorzystywanym do gromadzenia i przechowywania rozmaitych przedmiotów i towarów. Jego cechy będą różnicować się w zależności od specyfiki składowanych towarów. Na przykład przy składowaniu artykułów spożywczych, które należy trzymać w zimnie, składuje się je w pomieszczeniach o niskiej temperaturze. Są to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego mroźnie charakteryzują się znacznie mniejszą temperaturą wewnątrz.

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl

Chłodnie i mroźnie mają specjalną konstrukcję po to, by były w stanie zapewnić odpowiednie warunki. Potrzebne są także różnego rodzaju maszyny i instalacje, jak na przykład regały wspornikowe.

Regały
Najbardziej istotnym elementem każdego magazynu są regały. Umożliwiają one składowanie możliwie jak największej ilości produktów na jednej powierzchni magazynowej. Regały magazynowe zorganizowane są w taki sposób, by jak najlepiej zagospodarować przestrzeń. Występują one w wielu zróżnicowanych rodzajach, zależnie od potrzeb. Jednym z typów są regały wysokiego składowania. Jak samo to określenie wskazuje, umożliwiają one składowanie o wiele większej ilości ładunku niż pozostałe regały. Efekt ten otrzymuje się poprzez użycie mocnej blachy, czemu której regał jest bardzo trwały. Ten rodzaj produktów odznacza się sporą wysokością, dochodzącą czasami do 15 metrów. To dlatego składowanych przedmiotów można zgromadzić tam tak dużo.

Pozostałe akcesoria

moduły

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

W pomieszczeniach magazynowych oprócz regałów ważną funkcję posiadają także inne urządzenia. Należą do nich na przykład wózki. We wnętrzach takich przedmioty najczęściej składowane są przy użyciu palet. Czasami mają również bardzo dużą masę. Dla ułatwienia ich przenoszenia oraz wyręczenia człowieka stosuje się często wózki platformowe i widłowe. Wózki takie w większości poruszane są za pomocą prądu z akumulatorów. Służą do przewożenia palet i większych ładunków. W magazynach nierzadko wykorzystuje się także tak zwane regały – sprawdź promocje na regały magazynowe: kliknij po szczegóły – wjezdne, na których ładunek rozlokowuje się bezpośrednio przy wykorzystaniu wózka widłowego.

Ta wskazówka z serwisu będzie Ci odpowiadać, ponieważ także traktuje o poruszanym w powyższym artykule dylemacie. Co równie warte odnotowania, robi to w ciekawy sposób.

Wszystkie te pomysły umożliwiają jak najlepsze wykorzystanie wnętrza magazynu, a także na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na przewożenie.