EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Każdy na pewno myśli o pięknych zdrowych oraz lśniących włosach, gęstych jak lwia grzywa. Dzisiaj możliwe staje się uzyskanie imponujących efektów przy pomocy różnorodnych metod zagęszczania czy przedłużania włosów, polecanych w najlepszych salonach fryzjerskich.

Wykładając sporą kwotę można długi czas cieszyć się wynikami działania przeszkolonych fryzjerów. Niestety gros takich stylizacji nie daje wieloletniego efektu. W związku z tym jak zawsze ogromnie ważna jest odpowiednia, systematyczna dbałość o włosy, aby mogły zachować witalność i efektowny wygląd przez wiele lat. W tym celu niezbędne są szczotki oraz szampon dobrane do własnych włosów. Obecnie sprzedawane szczotki do włosów wykonane są zwykle z tworzyw sztucznych lub łączone z metalowymi elementami, zwierzęcym włosiem czy bardzo modnymi dodatkami ceramicznymi – .

szczotka do włosów

Poszukując właściwej szczotki dla siebie, warto mieć wiadomość, że każdy gatunek włosa toleruje inną szczotkę. Na przykład, czesząc włosy zakręcone najlepiej mieć szczotki z otworkami w obudowie, gdy włosy lubią się przetłuszczać, należy używać szczotki z naturalnego włosia, zaś w przypadku włosów suchych, czyli przy okazji bardzo delikatnych, dobrze użyć szczotki pneumatycznej, to znaczy z dziurkami w obudowie.

Równie duże znaczenie dla pielęgnacji zdrowych włosów ma odpowiedni szampon, dopasowany nie tylko pod kątem rodzaju włosów, ale również zależnie od tego, co ile dni myjemy włosy.

Podoba Ci się ten treść? To przejdź do oferty agencja nieruchomości gdynia, aby zapoznać się z dodatkowymi informacjami na omawiany temat, jakie dla Ciebie opublikowaliśmy.

Niektóre szampony mają znaczną liczbę składników aktywnych, które w dużej ilości mogą przyczynić się do podrażnienia skóry głowy lub matowienie włosów, czyli efekt w zasadzie odwrotny do zamierzonego. Jakiś czas temu uważało się, że szampon nie jest kosmetykiem, a jedynie pełni zadanie środka czystości. Lecz obecnie wiadomo w zasadzie, że właściwy szampon nie tylko pięknie pachnie, prawidłowo domywa, lecz poza tym pielęgnuje zarówno włosy jak i skórę głowy. W sprzedaży na dostępne są teraz szampony dla włosów przetłuszczających się, przesuszonych, mieszanych, dla osób mających problem nadmiernego wypadania włosów lub do włosów z łupieżem. Jest szampon do częstego mycia oraz szampon oddziałujący bardzo intensywnie ale do okresowego stosowania. Ważne zatem, aby dobrze poszukać zanim dokona się zakupu tego kosmetyku.