EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Szklane domy?

Bez wątpienia każdy, kto uczęszczał do szkoły, zna najbardziej znaną książkę Stefana Żeromskiego – „Przedwiośnie”. W dziełach literackich nierzadko znajdują się sformułowania, które wkraczają do pamięci ludzkiej na długie lata. I tak w tej powieści pojawiło się sformułowanie „szklane domy”, które symbolizuje pewne piękne i futurystyczne marzenie, niemożliwe do realizacji, którego nie da się spełnić.

szklana podłoga

Autor: Diego Cupolo
Źródło: http://www.flickr.com
Zawarta została tam pewna wizja ojczyzny, w której materiałem budowlanym czterech kątów stanie się szkło. Można powiedzieć, że nieduża część tej wizji jest widoczna gołym okiem teraz. Wszakże w wielu willach znajdują się nowoczesne balustrady szklane na tarasie. Tego rodzaju maniera architektoniczna jest ładna i sprawia, że cały budynek prezentuje się innowacyjne i nowocześnie.

Jednak nie wyłącznie te rzeczy wykonuje się ze szkła. W wielu ekskluzywnych willach można napotkać ściany szklane. Rzecz jasna tego rodzaju ściany są wbudowywane w środku domu. Mogą one np. oddzielać pomieszczenie do spożywania posiłków od kuchni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Zatem czytaj to leasing gdańsk, co chcesz na nowej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie przygotowaliśmy.

W ostatnich latach bardzo modne jest jednoczenie kuchni z pokojem do spożywania posiłków, lecz niestety taka koncepcja zawiera wadę – wszelkie wonie z kuchni swobodnie snują się po domu. A jak wiadomo, zapachy kuchenne bywają niemiłe, chociażby przy smażeniu cebuli. Dlatego dobrze umiejscowione ściany szklane umożliwią wykreowanie atmosfery przestronności i równocześnie powstrzymają dochodzenie przykrych zapachów z kuchni.

szklana balustrada

Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com
Fragmenty wystroju mieszkań, takie jak np. balustrady szklane, kojarzą się z świeżością. Sporo osób zgłasza pewne strachy przed montowaniem szklanych ozdób w czterech kątach. Głównym argumentem jest to, że ściany szklane to swego rodzaju przepustka do łamania prywatności mieszkańców. To błędny argument, ponieważ można zakupić i zamontować przegrody ze szkła mlecznego. Kolejną wadą, jaką widzą niektórzy, jest lęk przed zbiciem szyby i poważnym poranieniem. Duża część balustrad i innych elementów jest wyprodukowanego ze szkła pancernego, które jest niełatwe do zniszczenia.