EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób umeblować niewielki pokój?

Wielu z nas zastanawia się, w jaki sposób umeblować małą przestrzeń, aby zachować chociaż odrobinę wolnego miejsca. Wiadomo, że chcielibyśmy mieć w pokoju zarówno wygodne łóżko, na którym moglibyśmy się dobrze wyspać i czulibyśmy się komfortowo podczas snu. Niekiedy zdarza się, że nie mieszkamy sami, lub też mamy często chcemy nocować kogoś u siebie i nie powinniśmy po prostu kupować małego łóżka. Jeśli mamy zamiar umeblować bardzo niewielki pokój, a przy tym mieć wszelkie niezbędne meble takie biurko do pracy, wygodne łóżko i szafki, które wszystko pomieszczą, konieczne jest dobrze wszystko zaplanować.

meble do pokoju dziennego marki Wajnert

Źródło: wajnert.pl

Mamy teraz bardzo różne dostępne na rynku meblarskim rozwiązania (zobacz ofertę na stronie www). Jednym z ciekawych propozycji jest zabudowane biurko. Jeśli pracujemy lub też uczymy się dużo przy biurku, warto nie rezygnować z takiego miejsca w pokoju. Dobrze jednak zakupić taki typ biurka, które nad blatem posiadać będzie kompleks szafek. Dobrze, aby przestrzeń blatu nie była zbyt duża, ale umożliwiała wygodną pracę. Musimy mieć też miejsce na laptopa. Musimy więc nabyć takie biurko, które będzie posiadać pod blatem wysuwaną półkę, na której będzie można umieścić książki i papiery, jeśli laptop zajmie nam większą część głównego blatu biurka. Poza tym zabudowane biurko może posiadać wbudowane lampki, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsca na dodatkowy przedmiot, który musimy zwykle na biurku umieszczać.

Istnieją też takie rozwiązania, które dają możliwość na niewielkiej przestrzeni mieć miejsce aby kogoś ugościć. Jeśli zakupimy łóżko, które zamontujemy na pewnej wysokości, na antresoli, to pod nim będziemy mogli dodatkowo wykorzystać przestrzeń. Można pozwolić sobie wówczas nawet za wstawienie kanapy dla gości, nad którą zamontujemy łóżko (zobacz polecane modele). Jeśli nie mamy możliwości umieszczenia łóżka na antresoli, to warto pomyśleć nad czymś takim jak narożniki z funkcją spania, albo po prostu małym składanym łóżku. Oprócz zabudowaniem biurka szafkami i półkami oraz montażem łóżka na czymś w rodzaju antresoli, warto do tego zastanowić się nad umiejscowieniem telewizora i głośników czy innego typu sprzętu. Obecnie telewizor można łatwo powiesić na ścianie. Głośniki natomiast można zamontować na specjalnych podstawkach montowanych również w ściany. Warto planując umeblowanie pokoju w taki sposób, pooglądać też rozwiązania firm, które specjalizują się w zagospodarowaniu różnych tego typu przestrzeni.