EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czy teraz warto nabyć do domu oczyszczacz powietrza?

Aktualnie niemal w każdej branży przeważa wielka wrogość. Wiele przedsiębiorstw rywalizuje o konsumentów. Każda z nich sięga po sprawdzone chwyty marketingowe, żeby sprzedać swój produkt klientowi. Nie zawsze sprzedaż odbywa się z poszanowaniem metod etyki. Czasem reklamodawcy stosują niedozwolone metody, które są zlepkiem oszustw na temat wiadomego wyrobu. W niniejszym tekście będzie podjęty temat sprzętu AGD.

nowoczesny oczyszczacz powietrza

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
A konkretnie zostanie omówiony domowy oczyszczacz powietrza (szczegóły zamieszczono tu: ), który także jest produktem bardzo intensywnie reklamowanym. Czy prawdą jest to, co o tym towarze można usłyszeć w reklamach? Czy wskazane jest go nabyć? Oto próba odpowiedzenia na te pytania.

Jego zadaniem jest intensywne oczyszczenie powietrza z różnego rodzaju brudów, takich jak: kurz, bakterie czy pyłki. Niektóre profesjonalne modele mają efektywność rzędu nawet 99 %, co jest wynikiem godnym uwagi. Jego postępowanie jest dość łatwe. W jego czasie są produkowane ujemne jony lub para wodna. Wspomniane jony ujemne osadzają się na zanieczyszczeniach, a następnie oczyszczacz powietrza za pomocą fachowych filtrów usuwa te jony wraz z zabrudzeniami. W zasadzie można wyróżnić dwa gatunki oczyszczaczy powietrza.

nawilżacz powietrza

Autor: KLIMA-TOP
Źródło: http://www.klimatop.pl

Pierwszy z nich jest oczyszczaczem posiadającym funkcję nawilżania. Jego funkcjonowanie jest takie, że pierw wyłapuje wilgoć z powietrza. Potem wyrabia czystą mgiełkę wodną, której zadaniem jest nawilżenie danego terenu powietrza. Zaleca się jego stosowanie w porze jesienno-zimowej lub letniej, kiedy to powietrze jest nader suche. A suche powietrze obniża koncentrację i wpływa niekorzystnie na samopoczucie.

Kolejnym rodzajem oczyszczacza powietrza(zobacz projektowanie klimatyzacji Wrocław) jest oczyszczacz dla alergików. Niektórzy z nich mogą swobodnie egzystować w zamkniętym pomieszczeniu i nie ma potrzeby tego urządzenia.

Ale dla niektórych jest ono wybawieniem. Otóż może się okazać, że kurz, pyłki i roztocza mogą powodować dokuczliwe objawy. Otóż alergik może mieć podrażnienie gardła, nosa czy oczu, a nawet drażniący kaszel. W tych wypadkach wdrożenie oczyszczacza jest wręcz konieczne. Tym samym oczyszczacze powietrza są dobrym produktem zarówno dla osób nie znoszących suchego powietrza, jak i dla alergików.