EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kto potrzebuje nagrzewnic powietrza?

kominki

Autor: Christmas w/a K

Zgodnie z nazwą nagrzewnice powietrza używane są do ogrzania pomieszczeń lub ich osuszenia.
Zwykle widzimy je w kościołach, dużych magazynach, halach i szklarniach. Uznaje się, że rozmiar pomieszczenia nie ma znaczenia. Istotna jest moc użytej nagrzewnicy.
Nagrzewnice a wydajność
Z ocen ekspertów łatwo wywnioskować, że niewiele energii generują nagrzewninagrzewnice producent systemów kominowychzne. Jednak są łatwe w użyciu i łatwe w obsłudze, generują ilość ciepła równą ilości pobranego prądu . Może to oznaczać dosyć nieprzyjemne koszty, pomimo że cena samej nagrzewnicy wcale nie musi być przesadna. Mechanizm działania takiego grzejnika jest mało skomplikowany. Wewnątrz obudowy podłączone są właściwe grzałki, produkujące ogrzewają pomieszczenie (istnieje regulacja). Bardzo ważne wentylator (więcej treści na ten temat) o dużej wydajności rozprowadzi ciepło po całym domu. Dużo lepsze okazują się nagrzewnice olejowe, które do sprawnego funkcjonowania potrzebują oleju opałowego, ropy lub mazutu.

Kominki mefisto

Autor: kominki-mefisto.pl
Źródło: http://kominki-mefisto.pl

Sposób ich działania jest odmienny od termowentylatorów na prąd i ogrzewa powietrze bezpośrednio w procesie spalania paliwa. Olej opałowy wpompowuje się do komory spalania przez specjalną dyszę . Dopiero po odpowiednim ogrzaniu pomieszczenia ciepło jest dystrybuowane na zewnątrz.

W sprzedaży pojawiają się także nagrzewnice wodne i na gaz, które zupełnie jak te olejowe, produkują ciepło poprzez spalanie – w taki urządzeniu jednak niezbędnym paliwem jest gaz. Interesuące, że nie mają one kominów. Pamiętajmy jednak o dopływie powietrza.
Warto też dodać, że niezaprzeczalnymi zaletami takich nagrzewnic są między innymi: możliwość rozpoczęcia pracy niemal natychmiast,prosty montaż i obsługa, a poza tym łatwy dostęp do serwisów.