EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Rodzaje i wykorzystanie regałów

Z różnego typu regałami można się spotkać na co dzień. Są obecne w takich punktach jak między innymi sklepy czy biblioteki. Zależnie od zapotrzebowania, a przede wszystkim od charakteru przechowywanych materiałów, regały posiadają zróżnicowane formy. Wytwarzane są również z różnych materiałów. Jednym z miejsc, gdzie regały stanowią niezbędny element pomieszczenia, są magazyny.

Są to wnętrza, których funkcją jest przechowywanie rozmaitych ładunków. W pomieszczeniach magazynowych używa się regałów tak, by jak najkorzystniej rozplanować powierzchnię. Czasami również należy stworzyć szersze przejścia pomiędzy poszczególnymi rzędami regałów, tak żeby zmieścił się tam wózek, używany do transportu materiałów. Oprócz magazynów regały występują w różnego typu archiwach.regały to jedne z najchętniej używanych typów regałów. Wykonane są najczęściej ze stali lub z pozostałych stopów metali. Ich wygląd i wykonanie zależeć będą od rodzaju przechowywanych towarów, a więc na pewno od masy ładunku. Przykładowo w niewielkim archiwum, warsztacie czy garażu wystarczą regały o minimalnym możliwym obciążeniu, czyli mniej więcej 100 kilogramów na półkę. Pozostałe rodzaje przeznaczone są do dużych magazynów, zwłaszcza do tych składujących ciężkie i masywne ładunki. Ładunki składowane za pomocą regałów półkowych mogą być pogrupowane w kartony czy inne opakowania lub występować luzem.

Coraz bardziej popularne stają się również regały – zgarnij rabat na regały magazynowe: olejnik.pl/ – przejezdne, zwane również przesuwnymi. Ich specyficzna konstrukcja ułatwia przechowywanie większej ilości przedmiotów na niewielkiej przestrzeni. Są więc bardzo funkcjonalne i potrzebne. Regały – http://tarpom.com.pl/firma_9 – tego typu mogą występować w wersji przyściennej lub pełnej. W tym drugim przypadku wyposażone są w ściankę tylną, najczęściej z zamknięciem. Regały są najczęściej wytwarzane ze stali. Ich najczęstszymi miejscami zastosowania są archiwa.

Stosowane są też często do składowania eksponatów z muzeów. Ich koła poruszają się w obrębie specjalnych szyn, wmontowanych w podłogę. Regały są dostępne w rozmaitych modelach i kolorach.