EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Kruszywa i ustawodawstwo

Pomimo panującego na świecie kryzysu, budownictwo nie odnotowuje poważnego zastoju. Wciąż buduje się przeróżne obiekty, robi się drogi i mosty, planuje się kolejne, wielkie inwestycje. Do takiej sytuacji przyczyniła się też Unia Europejska, która wspomaga budowę ważnych centrów, czy budynków użytku publicznego.

Fabryka

Autor: Grégory Tonon
Źródło: http://www.flickr.com

Jakiś czas temu nasz kraj był jednym wielkim placem budowy. Z powodu organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej byliśmy zmuszeni do zbudowania odpowiedniej siatki drogowej i bogatej bazy turystycznej. Postawiliśmy w ojczyźnie wspaniałe areny sportowe. W przygotowaniach brało udział dużo firm oraz ekip budowlanych. Spożytkowano także mnóstwo materiału, takiego jak kruszywa do betonu.

Sprzedaż kruszywa, niezbędnego na różnego rodzaju budowach, to obecnie dochodowy biznes. Budownictwo zawsze będzie funkcjonować, niezależnie od światowych kryzysów. Ludzie remontują swoje mieszkania, duże miasta poszerzają się o kolejne osiedla.

Zainteresował Cię temat tego materiału? Koniecznie spójrz na treść, tam są jeszcze bardziej interesujące rzeczy, naprawdę warto to zobaczyć.

Materiał budulcowy zawsze będzie ludziom niezbędny. Wystarczy sobie uzmysłowić, jak wiele ton piasku każdego dnia wykorzystuje się na wszelkiego rodzaju budowach w całej ojczyźnie? Są to niepojęte wręcz ilości. W ciągłym użyciu jest także surowiec, wykorzystywany do remontowania autostrad w Polsce. A przecież producenci skądś muszą brać niezbędny materiał.

fabryka

Źródło: http://www.flickr.com/

Dlatego każda kopalnia kruszywa powinna być świetnym interesem. Nierentowność tego typu zakładów nie wynika z tego, że nie ma już zapotrzebowania na dany surowiec. Zazwyczaj jest ona wynikiem niewłaściwej polityki zarządu lub niewłaściwych decyzji na szczeblu państwowym. Przede wszystkim należy szukać kolejnych rynków zbytu. Tylko wówczas działalność kopalni może przynosić zyski. Trzeba również inwestować w profesjonalny i nowoczesny sprzęt, który nie tylko ułatwi pracę, ale też stanie się gwarantem bezpieczeństwa pracowników kopalni. Właściwa organizacja to klucz do powodzenia każdej firmy. Ogromnym problemem, które uniemożliwiają w Polsce dostawanie kolejnych zleceń, są bez wątpienia z góry wygrywane przetargi. Konieczne jest nowe ustawodawstwo, które zagwarantuje w tej branży uczciwą konkurencję.