EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak szukać mieszkanka do wynajęcia?

Wyprowadzka z domu rodzinnego oraz wynajęcie pierwszego mieszkania może być dużym wyzwaniem. Gdzie wypatrywać mieszkanka? Z kim? Na co zwracać uwagę w czasie oglądania lokalu? Czy konieczny będzie pośrednik?
Pytań jest mnóstwo, a im bardziej się nad tym frapujemy, tym sporzej się ich pojawia.

Mieszkać samemu czy z druga osobą? Jest to chyba najistotniejsze pytanie. Decydując, czy zamieszkamy z kimś czy samemu, dobrze jest pamiętać, iż obie te opcje łączą się z rozmaitymi plusami a także wadami. Jakimi? mieszkanie samemu to całkowicie samodzielne dbanie o lokal: porządek, zakupy, terminowe płacenie rachunków, awarie i usterki. Równocześnie jest to też zupełna swoboda a także (jeśli nie mamy hałaśliwych sąsiadów) cisza oraz spokój. Mieszkanie ze współlokatorem znaczy podział obowiązków, lecz również ciągłe dopasowywanie się obopólnie do zwyczajów oraz charakteru drugiej osoby oraz niezbędność rozwiązywania konfliktów (które w zależności od tego, jak się dogadujemy między sobą, pojawiają się nagminniej albo rzadziej). Jest to także nierzadko dobra atmosfera w domu, w którym trudno o nudę oraz samotność. Całokształt zależy od nas a także naszych lokatorzy.

szafki kuchenne

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkanie czy pokój? Najmując pokój, najczęściej decydujemy się na meldunek z innymi współlokatorami mieszkania. Należy pamiętać, że w owym wypadku płacimy nie tylko za sam pokój i przypisane do niego Media, lecz również za użytkowanie części wspólnych. Jeśli zależy nam na intymności, lepiej będzie nie decydować się na współdzielenie pokoju.

W takowym wypadku ważne też, by wybrać pokój nieprzechodni, a więc taki, przez jaki inni lokatorzy nie będą przechodzić, aby dostać się na przykład do kuchni albo toalety.