EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jaka podłoga jest dobra do salonu oraz z czego może zostać wykonana?

Zazwyczaj po wejściu do jakiegokolwiek wnętrza widzimy najpierw jego podłogę. Może zostać ona stworzona przy pomocy np. gresu lub drewna. Przy jej wykonywaniu najbardziej istotne jest to, aby była odporna na różnorodnego rodzaju uszkodzenia, czyli żeby służyła przez bardzo długi czas.

ekipa budowlana

Autor: Dennis Adams
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku budynków prywatnych zazwyczaj wykorzystuje się różne surowce do różnorodnych pomieszczeń. Dla przykładu w salonie podłoga powinna móc zapewnić izolację termiczną dla stóp i być łatwa w czyszczeniu. Ważna jest odpowiednio wysoka odporność na ścieranie oraz zawilgocenia. Z tego też powodu należy wybierać towary renomowanych producentów, do których z pewnością można zaliczać (tu…-> polecana strona). Jeśli wybierzemy podłogę wykonaną z drewna, trzeba wybrać taką, która jest wykonana z twardszych gatunków drewna, np. buku czy też grabu. Do wnętrz o mniejszym nasileniu ruchu można także wybrać tańsze gatunki, choćby klon czy olchę. Znakomicie będą się sprawdzać choćby w sypialni, gdzie przeważnie chodzimy w miękkich kapciach.
Jeśli mamy ogrzewanie podłogowe, trzeba pamiętać, żeby pod podłogę podłożyć właściwe podłoże mające grubość od 1,6 do 3 mm. Wymieniona wyżej spółka produkuje podłogi, które znakomicie się do tego mogą nadać. Dla przykładu podłogi drewniane czy też laminowane są znakomite do salonu, ponieważ są łatwe w czyszczeniu oraz są bardzo odporne na zarysowania.

Godne zainteresowania są również podłogi winylowe, które są bardzo odporne na uderzenia. Przedstawiają one doskonałe rozwiązanie przy remoncie podłogi, ponieważ można je kłaść wprost na obecną już podłogę.