EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Dlaczego skrzynki gazowe przeważnie są żółte i co w nich jest?

właściciele domków wielorodzinnych albo zakładów przemysłowych zazwyczaj korzystają z instalacji gazowych. Jest to obecnie bardzo popularne źródło ciepła, które dostarczane jest przy pomocy sieci wysokociśnieniowych, stacji redukcyjnych i sieci średniego ciśnienia.

remont - wizja

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Częścią takiej instalacji jest szafka gazowa, jaka może być stworzona z tworzyw sztucznych, metalu albo laminatów. Do zmniejszenia kosztów montażu instalacji gazowej warto jest zastosować skrzynkę, która jest dostosowana do obsługi dwóch gazomierzy. W tego typu jednak sytuacji wykonanie należy poprzedzić co najmniej notarialnie poświadczonym oświadczeniem właścicieli będących w okolicy posiadłości. Tego typu szafka gazowa posiada gazomierz, reduktor gazu oraz przyłącze gazowe. Ma ona spełniać funkcję izolacji gazomierza oraz odmiennych znajdujących się w niej elementów. Taka skrzynka mogłaby być stworzona z blachy kwasoodpornej, czyli ze stopów zawierających chrom, jaki gwarantuje właściwą odporność na rdzę. Zawór musi zostać stworzony z mosiądzu lub brązu.
Skrzynka może zostać zamontowana wprost na budynku lub na linii ogrodzenia. Istnieją także modele wolnostojące. Najbardziej istotne jest to, aby był swobodny dostęp. Jest to sprawa kluczowa w czasie usterki lub klęsk żywiołowych. Skrzynka gazowa jest stosunkowo niewielka, jej wielkość to od 14x60x60 do 120x60x25 centymetrów. Powinna ona posiadać kolor żółty, co jest zaleceniem Polskiej Spółki Gazownictwa. Powodem jest ujednolicenie wyglądu szafek, gdyż można by spotkać je także w kolorze szarym czy też czerwonym.

Niezależnie od koloru, taka skrzynka może kosztować około 100-300 PLN. Tego typu skrzynkę można kupić w internecie, co jest bardzo komfortowe, bo kurier przywiezie ją do naszego domu.