EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym a także kiedy docieplać zewnętrzne ściany domu?

W zależności od termoizolacyjnych parametrów ścian, ich powierzchni oraz rodzaju nagrzewania budynku, z domu może uciekać ciepło warte nawet kilka tysięcy złotych każdego roku.

Dla wielu z inwestorów jest to wystarczający argument, aby rozważyć ocieplanie budynków pianką. Mnóstwo z inwestorów frapuje się, jaką izolację cieplną wybrać. Zdecydowaną większość domków w naszym klimacie dociepla się wełną mineralną czy też styropianem. Oba materiały cechują się współmiernymi przymiotami izolacyjnymi. Nie znaczy to jednakże, że wybór izolacji ma być tak zwanym dziełem przypadku, dlatego że oba surowce wiele różni. Wełna mineralna będzie niepalna oraz wytrzymała na dużą temperaturę. Cechuje się wysoką paroprzepuszczalnością, jej ogromną zaletą będzie także elastyczność oraz łatwość dopasowania do izolowanego miejsca. Surowiec ten nie lubi wilgoci – przy długotrwałym kontakcie z wodą, traci swoje własności izolacyjne. Styropian z kolei będzie leciutki, waży dziesięciokrotnie mniej aniżeli wełna . W porównaniu do wełny, atutem styropianu jest też niska cena. Do tego cechuje się małą nasiąkliwością i wytrzymałością na sprężanie.

Teraz prezentujemy taki artykuł – jeżeli jest on pomocny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule. Sprawdź, może to także wyda Ci się ciekawe.

Jest prosty w obróbce a także montażu. Minusem styropianu będzie z kolei słaba izolacyjność akustyczna, choć – mimo rozpowszechnionej opinii – w ścianach dwuwarstwowych wełna nie jest pod tym względem lepsza.

ocieplanie budynków pianką

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Alternatywą dla styropianu oraz wełny będą pianki. Ze względu na dosyć wysoką cenę, nie zdobyły one jeszcze dużej popularności, choć posiadają wiele zalet.

Izolacje te cechują się nadzwyczaj niską przewodnością termiczną.

Jeżeli zaintrygował Cię opisywany artykuł, sprawdź ponadto ten link. To bez wątpienia świeża publikacja (https://www.effectglass.eu/pl/szyby-zespolone/), na której odnajdziesz inne tego typu informacje.

Piankę cechuje dość dobra dźwiękochłonność, odporność na zawilgocenie oraz dobra przyczepność do fundamentu.