EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Który fundament można zastosować pod altankę?

Do konstrukcji tego fundamentu konieczne są betonowe bloczki, które powinny być równomiernie (co 1 metr) rozłożone na określonej powierzchni wybudowanego domu.
Osoby, które pragną wybudować na działce altankę, prawdopodobnie będą rozważać wykorzystanie fundamentu, który jest dużo łatwiejszy w zrobieniu od takich, które zalewa się betonową masą.

Specjaliści przekonują, że do wykonania takiego fundamentu konieczne jest posiadanie jedynie łopaty oraz dobrych chęci. Bardzo ważne jest to, żeby wszystkie bloczki, które tworzą fundament punktowy posiadały swą górną krawędź na takiej samej wysokości.

Interesuje Cię, czym są moje źródła (http://www.partnerzy.pl/wyszukanie-nieruchomosci)? Jeżeli tak, to należy wejść w wskazany link i pod nim znajdziesz wiele frapujących wiadomości w tym temacie.

W niektórych przypadkach będzie wymagało to głębszego wkopania bloczka w podłoże, w innych natomiast przypadkach prawdopodobne, że zaistnieje konieczność postawienia dwu bloczków na sobie. Wiele zależy od danego terenu, na którym ma być zbudowany budynek.

dom jednorodzinny

Autor: Robert Konieczny
Źródło: Sanitec KOŁO

Poprawne wypoziomowanie mogłyby ułatwić przystosowane do tego narzędzia. Bardzo popularna jest szlaufwaga.kompleksowy raport (dobra oferta kształtowników zimnogiętych- aner.com.pl/kategorie/ksztaltowniki-zimnogiete)Robienie pomiarów przy zastosowaniu typowej poziomicy może przynosić błędne obliczenia, gdyż ta jest dosyć krótka. Czasami można posługiwać się zwykłą deską, do której zamocowana jest tego typu poziomica. O wiele bezpieczniej jest jednak wykorzystywać bardziej perfekcyjne narzędzia. Mimo, że fundament punktowy jest dosyć nieskomplikowany do położenia, nie należy się tworzyć go w pośpiechu, ponieważ może to prowadzić nawet to małej katastrofy budowlanej lub do przekrzywiania się murów w pionie oraz w poziomie.

Nie należy oszczędzać na robocie wykwalifikowanych robotników m.in. dlatego też, że sam fundament punktowy jest stosunkowo niedrogim rozwiązaniem. Dobrze wykonany fundament pozwala na pociągnięcie pracy dalej.