EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak układać podłogi winylowe i co one zapewniają?

Obecnie podłogi wyprodukowane z winylu są jeszcze częściej wykorzystywane. Mogą być wykonane z pięciu warstw, dzięki czemu zapewniają odporność na działanie wody, dźwiękochłonność oraz są niezwykle wytrzymałe na uderzenia.

Znajdująca się na górze warstwa jest niezwykle dużej klasy oraz powinna zapewniać ochronę przed plamami czy też porysowaniem. Musi poza tym ułatwiać czyszczenie podłogi i dawać jej naturalny wygląd. Następnie znajduje się warstwa dekoracyjna, która tworzona jest przy zastosowaniu szczególnej techniki drukarskiej. Nowoczesne – na nasz serwis-> wypatrz promocje – posiadają również niezwykle odporny winylowy rdzeń, który dzięki cechom wodoodpornym i dźwiękoszczelnym stanowi niejako podstawę takiej podłogi. Następna warstwa jest odpowiedzialna za stabilizację wymiarową. Jest ona stworzona przy wykorzystaniu włókna szklanego. Końcową warstwą jest niezwykle wytrzymałe w przypadku uderzeń, podłoże winylowe. Posiada ono na celu zapewnić ochronę przed wyginaniem płyty podłogowej.zweryfikuj szczegóły – (wejdź www.jeger.pl/pl/farby-tablicowe/302-jeger-farba-tablicowa.html)/J]

podłogi winylowe

Źródło: flickr.com
Przed ułożeniem podłogi winylowej niezwykle ważne jest precyzyjne wymierzenie pomieszczenia. Przy wykonywaniu tej roboty należy mieć na uwadze kierunek, w którym będzie układana podłoga. Nie mniej istotny jest także rodzaj podłoża. Od odpowiedniego przygotowania podłogi zależny jest efekt końcowy czynności montażowych. Należałoby wspomnieć o tym, że podłogi winylowe zaliczają się do tzw. podłóg pływających oraz należy je układać na stabilnym podłożu (cementowym czy drewnianym). Przy montażu podłóg winylowych można stosować samopoziomujące masy cementowe lub plastyczne masy szpachlowe. Bardzo istotne jest skontrolowanie wilgotności podłoża.

Warto też sprawdzić jakość warstwy izolacyjnej. Takie podłogi bardzo schludnie mogą wyglądać w gabinecie czy też jakimś pokoju dla odwiedzających nas osób.