EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym muszą wyróżniać się perfekcyjne łańcuchy do zawiesi?

Przy podnoszeniu różnorodnego typu ciężkich ładunków stosuje się w wielu wypadkach specjalistyczne łańcuchy. Są one ponadto dostosowane do pracy w wysokich temperaturach, dlatego też znajdują zastosowanie również w hutach.
Cechują się one olbrzymią wytrzymałością na zerwanie, również w czasie pracy w wyższych temperaturach.

drewno

Autor: Pogon Studio
Źródło: http://www.flickr.com
Ważnym etapem budowy jest prawidłowe wykonanie ścian piwnic lub fundamentowych oraz ich zaizolowanie

Autor: SOLBET
Źródło: SOLBET
Dobry łańcuch zawiesiowy powinien także być dosyć lekki, co można by uzyskać przez zastosowanie specjalnych elementów połączeniowych. Są także dodatkowe narzędzia, co pozwala powiększyć liczbę zawiesi, które można dzięki nim zbudować. produkty te posiadają przeróżne klasy wytrzymałości, z których najbardziej popularną jest klasa 8, co oznacza odporność na rozciąganie o wielkości do 800N/mm2 oraz udźwig do 8 ton.

Zaciekawił Cię omawiany wątek? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy wpis (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-kasetonowe), który z pewnością niezwykle Cię zaciekawi. Zobacz!

Produkty takie muszą także mieć przeróżne zaświadczenia oraz wypełniać wymagania Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE. Produkty te powinny także posiadać dostosowany do warunków pracy współczynnik WWL. Od tego zależy temperatura, w której można by tego typu łańcuch używać.

łańcuch zawiesiowy

Autor: Andrey
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładowo współczynnik WLL x 1 znaczy, że łańcuch jest dostosowany do pracy w temperaturach w zakresie od -40 do 200 st. C. Współczynnik WLL x 09 to zakres od dwustu do 300 stopni C, zaś WWL x 075 od 300 do 400 st. C.

Zajmujący tekst? Jeżeli masz takie przekonanie, to tak samo interesujące zagadnienia poznasz także we wpisie, który jest tutaj!

Jest poza tym współczynnik dotyczący dopuszczalnego obciążenia roboczego, jaki ma zastosowanie w wypadku pracy z ostrzejszymi krawędziami.

Łańcuchy zawiesiowe wytwarzane są ze stali stopowej i mogą być dostępne w cenie ok. pięćdziesiąt złotych za 1 metr bieżący. Produkty te mogą być pomalowane proszkowo na przykładowo odcień czarny. Kolor pomalowania zależy w znacznej mierze od wykorzystywania łańcucha .