EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

W jaki sposób działa zgrzewarka? Które środki bezpieczeństwa należy zachować w trakcie używania jej ?

Zgrzewarka to bardzo pomocne urządzenie. Najnowsze modele mają zamontowany krańcowy włącznik, a więc po opuszczeniu ramienia elektrody górnej, są same w stanie uruchomić proces grzewalniczy w bezpieczny i prawidłowy sposób.

Jak to dokładnie działa ?
Cały proces rozpoczyna się tak, że najpierw timer czeka sekundę, żeby użytkownik miał czas żeby docisnąć elektrody, później zaś uruchamia prąd zgrzewania na okres, który będzie zadany potencjometrem w przedziale od 0 do 4 sekund. Dzięki temu obie użytkownika będą wolne, nie ma konieczności również stosować włącznika nożnego. Krańcowy włącznik (polecamy włącznik dotykowy szklany) jest uruchamiany poprzez palce umieszczony w ramieniu górnym elektrody, a ten zaś wprawi timer w ruch.
Podsumowanie testu

Autor: silentworks.pl
Źródło: silentworks.pl
Zgrzewarka ma najczęściej prosty timer z prostym układem. Pierwszy z nich ustawiony będzie na stałe, jego czas zaś określa się jako jedną sekundę. Po upływie tego czasu jednakże odblokowuje się drugi timer, który posiada uruchomiony potencjometr który służy do regulacji czasu zgrzewania.

Nie czekaj, tylko jeśli chcesz zgłębić omawiany temat, obejrzyj więcej tu (http://dynamic-ht.com/PL-pl/) a z pewnością uzyskasz ważne wiadomości na przedstawiany wątek.

Choć takie modele zgrzewarek wydają się dużo bardziej komfortowe w użyciu, aniżeli przykładowo urządzenia ręczne do taśm pp, to jednakże podczas użytkowania ich należy zachować uwagę. Najważniejsze, co trzeba zrobić, to należy założyć okulary – .

To ważne, ponieważ nawet jeżeli prąd będzie włączany i odłączany przy elektrodach, które są dociśnięte, to kawałek stopionego metalu może prysnąć w którymś kierunku, na przykład do naszego oka – .

Jak więc widać, dobra zgrzewarka to sprzęt wysokiej jakości, ale żeby odpowiedzialne z niej korzystać trzeba zachować środki bezpieczeństwa. Tylko w takim przypadku będziemy pewni, że nic przykrego się nie przydarzy.