EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jakie możemy wyróżnić typy regałów?

Z różnego typu regałami można się spotkać w życiu codziennym. Występują w takich punktach jak na przykład sklepy czy biblioteki. Zależnie od zapotrzebowania, a co najważniejsze od rodzaju składowanych materiałów, regały mają różne kształty. Wykonane są także z rozmaitych materiałów. Jednym z miejsc, w którym regały są niezbędnym elementem pomieszczenia, są magazyny.

Są to pomieszczenia, których funkcją jest składowanie różnych materiałów. W pomieszczeniach magazynowych wykorzystuje się regały w taki sposób, by jak najdokładniej rozplanować powierzchnię (zobacz więcej. Czasami także trzeba stworzyć szersze odstępy pomiędzy poszczególnymi rzędami regałów, tak żeby mógł przejechać tamtędy wózek, używany do przenoszenia ładunków. Oprócz magazynów regały spotyka się w rozmaitych archiwach.

paczki w magazynie

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com

Regały półkowe to jedne z najczęściej wykorzystywanych rodzajów regałów. Wykonane są najczęściej ze stali lub z innych stopów metali.

Niezbędny będzie Ci link do wpisu? Nie zamartwiaj się. W naszym następnym tekście znajdziesz wszystko, czego poszukujesz. Namawiamy!

Ich wygląd i wykonanie zależą od rodzaju przechowywanych przedmiotów, a więc przede wszystkim od ciężaru ładunku. Przykładowo w małym archiwum, warsztacie czy garażu wystarczą regały o najmniejszym dopuszczalnym ładunku, czyli około 100 kilogramów na półkę. Pozostałe typy przeznaczone są do wielkopowierzchniowych pomieszczeń magazynowych, szczególnie do tych przechowujących ciężkie i masywne przedmioty. Przedmioty przechowywane na regałach półkowych mogą być pogrupowane w opakowania kartonowe czy inne pudełka lub występować luzem.

Odrębną dziedzinę stanowią regały metalowe. Zaprojektowane są zazwyczaj do wykorzystania domowego lub do przechowywania dokumentów]. Ze względu na niewielkie rozmiary mieszczą się do dowolnego pomieszczenia oraz mnóstwa przeznaczeń.

Najczęściej są wykorzystywane w domowych spiżarniach albo garażach. Większe systemy tego typu półek używane są do urządzenia sklepów lub wystaw, zarówno do archiwizacji dokumentacji oraz do prezentacji produktów sprzedażowych.