EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Narzędzia z mechanizmem pneumatycznym i ich producenci

Urządzenia pneumatyczne posiadają bardzo rozległe zastosowanie. Ich praca opiera się na wykorzystaniu mechanizmu pneumatycznego. Mechanizm ten z kolei opiera się na energii sprężonego gazu. Wytwarza się w nim odpowiednio wysokie ciśnienie, dzięki czemu tworzona jest energia do poruszania rozmaitych przyrządów, do których należą przykładowo prasy pneumatyczne. Maszyny takie wykorzystywane są między innymi do wygładzania i zginania metalowych przedmiotów. Maszyny takie odznaczają się zróżnicowanymi parametrami, z których najbardziej istotnym jest siła nacisku na dane tworzywo. Funkcjonuje duża liczba producentów maszyn opartych na mechanizmie pneumatycznym. Jednym z takich przedsiębiorstw produkcyjnych jest na przykład Parker (na tej stronie), będący znaczącą korporacja tego typu na rynku międzynarodowym, jak również krajowym.

http://www.arapneumatik.pl/

Źródło: http://www.arapneumatik.pl/

Maszyny z mechanizmem pneumatycznymPoza prasami pneumatycznymi dużo innych urządzeń wykorzystuje takie mechanizmy. Przykładowo siłownik (https://naprawasilownikow.pl/specjalizacja/silowniki-teleskopowe/) pneumatyczny, będący odmianą silnika, stosowany jest jako napęd dla większej części przyrządów budowlanych, do których należy na przykład koparka. Używany jest też w układach hamulcowych aut. Pneumatyka (www.arapneumatik.pl/k-260-szybkozlaczki-pneumatyczne-parker-rectus) znajduje zastosowanie w wielu używanych na co dzień przyrządach.

=

Jednym z najbardziej wykorzystywanych jest młot pneumatyczny, będący narzędziem wielofunkcyjnym. Pneumatykę wykorzystują także takie narzędzia jak między innymi wiertarki. Poza tym do przyrządów pneumatycznych zalicza się także różnego typu pistolety. W zależności od miejsca wykorzystania mogą to być pistolety na rozmaite materiały. Przykładowo w warsztacie samochodowym duże zastosowanie znajdują pistolety lakiernicze.

Przedsiębiorstwa produkcyjneJedną z wielkich korporacji międzynarodowych, specjalizujących się w produkowaniu maszyn wykorzystujących pneumatykę, jest Legris. Jest to francuska korporacja, mająca swoją filię także w Polsce. Producent ten oferuje niezwykle szeroką ofertę maszyn opartych na mechanizmie pneumatycznym. Są to między innymi rozmaite zawory, jak również siłowniki. Innym popularnym producentem części tego rodzaju jest szwajcarskie przedsiębiorstwo Hoerbiger (w najnowszym wpisie). Jest jedną z największych firm tego typu na całym świecie. Wyroby tej marki również dostępne są w Polsce.