EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak pięknie zaaranżować salon, by był nowoczesny a zarazem funkcjonalny?

Przystępując do aranżowania własnego salonu trzeba wziąć pod uwagę wszelkie aspekty. Wpierw koniecznie trzeba przyjrzeć się przestrzeni. Jeśli nie potrzeba wyburzać jakiejś ścianki ewentualnie poszerzać drzwi można przejść do następnego etapu. Otóż do wyboru koloru. To jedna z kluczowych rzeczy. To pod tego typu kątem będą w dalszej kolejności dobierane meble. W dalszej kolejności potrzeba spojrzeć na układ mieszkania i oszacować, czy w danym miejscu zmieści się szafa narożna. To ostatnio doskonały sposób na połączenie minimalizmu z funkcjonalnością.

Kot w salonie

Autor: Sam DeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Szafa narożna nie potrzebuje dużo przestrzeni. Poprzez to świetnie prezentuje się w minimalistycznych wnętrzach. Uroku we wspomnianej przestrzeni niewątpliwie doda okrągły stół. Jest wiadomym, że kółko od lat kojarzone jest z doskonałością – Warto wobec tego wprowadzić do swojego salonu odrobinę klasyki w postaci koła. Okrągły stół cudownie wygląda a przy tym spełnia szereg pożytecznych funkcji. Zwykle służy jako podstawa pod pilota. Czasem pojawia się na nim laptop ewentualnie gazeta codzienna. W trakcie rodzinnych lub towarzyskich spotkań stolik okrągły z pewnością nada się na stawianie kubków z herbatą oraz drobnego poczęstunku. Wspomniany stół to też niesamowity element dekoracyjny. Wybierając niestandardową formę oraz odpowiednie tworzywo można znakomicie wpasować się w nowoczesny ewentualnie klasyczny klimat – więcej. Wszystko jest zależne od gustu mieszkańców. Bezsprzecznie odcień szafy bądź stolika powinien być wpasowany w charakter otoczenia. Wspaniałym dekoracyjnym dodatkiem są obecnie fototapety. Przy ich pomocy można wyczarować nowojorski lub grecki klimat. Przygotowując nową odsłonę salonu należy też pamiętać o dekoracyjnych elementach jak również dodatkach, które w niesamowity sposób ocieplają pomieszczenie. Idealnie spasowane dywaniki, zasłonki, narzuty na kanapę, to wszystko pozytywnie wpływa na ludzkie samopoczucie.

pokój dzienny

Autor: Reinhold
Niebywale ważną sprawą przy aranżowaniu salonu jest oświetlenie. Aktualnie się odchodzi od zawieszania centralnego punktu świetlnego. W to miejsce wprowadza się mnóstwo lamp poustawianych w przeróżnych miejscach.