EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym napompować oponę: powietrzem czy może azotem? Dowiedz się więcej na ten temat z tego artykułu.

Jeszcze do niedawna sprawa pompowania opon była bezsprzeczna. Nikt nawet się nie zastanawiał, czy koła możemy wypełnić innym związkiem chemicznym niż powietrze. Jednak od kilku lat, coraz częściej możesz spotkać się z pompowaniem opon azotem.

zyski

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com
schody drewniane

Autor: Philipp Abel
Źródło: http://www.flickr.com
grill

Źródło: grow-mat.pl
Od kilku lat jest to temat wzbudzający wątpliwości, nierzadko podważający zasadność napełniania owym elementem ogumienia w zwyczajnych czterokołowcach osobowych. Kierowcy frapują się, czy to nie jest następny wymysł tylko po to, ażeby zedrzeć z klienta pieniążki. Przecież dotąd używano wyłącznie zwyczajnego powietrza i nikomu to nie szkodziło zapoznaj się ze stroną.

Czy jakiś komentarz ze strony zachęcił Cię do pozostawienia swej oceny? Niezmiernie nam przyjemnie. Więc nie ociągaj się i pisz coś!

Otóż okazuje się, że ten zabieg ma wiele zbawiennych dla ogumienia plusów. Zwyczajne powietrze, jakim pompujemy koła wchodzi z oponą w reakcję, co sprawia jej szybsze starzenie. Użytkując standardowego kompresora, bez trudu możemy wpompować do środka gumy resztek oleju, wilgotność albo inne zanieczyszczenia.

Jak uważasz? Czy omawiany wątek jest interesujący? Jeśli tak, to odnośnie do przedstawianego tematu poznaj szczegóły (https://www.zawicka-id.pl/showroom-zawicka-id-architekt/) tu.

Wpływają one również na żywotność koła. Kolejną zaletą jest to, że koła napompowane azotem trzymają należycie ciśnienie do trzech razy dłużej aniżeli owe ze zwyczajnym powietrzem. Nie musimy chyba przypominać, że właściwe ciśnienie w oponie zwiększa jej żywotność a także zmniejsza zużycie paliwa. Prezentowana nowina ma jednak spore wady. Tą największą będzie cena. Serwisy samochodowe za taką usługę życzą sobie mniej więcej 20 zł, a jak każdy wie, pompowanie zwyczajnym powietrzem nic nas nie kosztuje. Wypełnianie opon jest to rozwiązanie, jakie podwyższy mobilność Twego pojazdu. Przestój wywołany utratą ciśnienia to dawne czasy pełna oferta tutaj. Opona wypełniona elastomerem zachowuje wszystkie parametry a także właściwości opony pneumatycznej, bowiem dwu składnik ustawiany jest w takich samych proporcjach jak zalecane ciśnienie w oponie.

Ogumienie przeznaczane do wypełnienia pracuje nie tylko na śmietniskach i w recyklingu, ale częstokroć w rolnictwie i przy pracach połączonych z utrzymaniem miejskich terenów przykładowo utrzymują nawierzchnie parkowe (wykaszanie trawników).