EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Fototapety w aranżacji wnętrz – przykładowe propozycje

Szukasz dekoracji ściennej, która ożywi Twoje mieszkanie? Znakomitym rozwiązaniem będzie fototapeta. Możesz między innymi wybrać czarno-białą fotografię bądź kolorowe krajobrazy z naturą. Oto garść inspiracji.
Fototapety czarno-białe
Fototapety czarno białe mają szerokie zastosowanie. Stonowana kolorystyka oraz różnorodność dostępnych motywów sprawiają, że takie fototapety rewelacyjnie sprawdzają się zarówno w tradycyjnych jak i bardzo nowoczesnych pomieszczeniach, a także modernistycznych loftach – wystarczy zdecydować się na fototapetę w odpowiednim stylu.

szablony

Autor: Dekoria.pl
Źródło: Dekoria.pl
Na przykład eleganckie grafiki można wykorzystać w aranżacji glamour, a romantyczne fotografie będą odpowiednie do mieszkań inspirowanych klimatem vintage. Proponowane są między innymi gustowne desenie, wspaniałe uliczki, monumentalne mosty i graficzne fototapety. Czarno-biała paleta barw pozwala na duże manewrowanie wzorami w aranżacji pomieszczeń – tapety do mieszkania czarno biale. W zależności od oczekiwań można wybrać wzór bardziej efektowny lub nostalgiczny, jaki zbuduje we wnętrzu właściwy nastrój. Popularne czarno-białe fototapety to między innymi: fototapeta pomost – delikatny wzór to uniwersalna dekoracja małego pomieszczenia jaka nadaje mu głębi, fototapeta drzewa – świetnie sprawdza się w salonie lub w sypialni jako dekoracja inspirowana naturą, fototapeta abstrakcja – dla wielbicieli oryginalnych form, nada charakteru monotonnemu wnętrzu.
Fototapety wodospad
Chyba każdy chciałby kiedyś wykąpać się w górskim jeziorze otoczonym wodospadem, cieszyć się takim urokliwym krajobrazem, czy czerpać przyjemność kiedy woda kapie prosto na nas. A jak te pragnienie przenieść na zwykłą rzeczywistość? Okazuje się, że doskonałym pomysłem na utworzenie kojącego klimatu we własnym mieszkaniu są fototapety wodospad – fototapety z motywem wodospadu. Zdjęcie z wodospadem przynosi ukojenie oraz wprowadza w stan odprężenia, którego na pewno potrzebujemy po pracowitym dniu. Taką fototapetę można zaaplikować na ścianę w salonie, ale obecnie dostępne technologie pozwalają także na stosowanie fototapety w łazience. Fototapeta laminowana może być położone w łazience niedaleko wanny, a nawet na drzwiach przysznicowej kabiny. Powłoka laminowana (przejdź dalej żywice do infuzji) jest odporna na wilgoć, co pozwala na zaaranżowanie fototapety w miejscach, które mają bezpośrednią styczność wodą, bez obawy o zniszczenie czy odklejanie się dekoracji od ściany. Fototapety wodospad to jeden moty, ale jednocześnie szeroka oferta, przez co każdy może stworzyć wymarzony efekt w swoim mieszkaniu.

Oferowane są wielkoformatowe wydruki zdjęć utrzymane w odcieniach klasycznej zieleni, ale również z barwami żółci bądź czerwieni, jak i bardzo jasne gdzie przeważa biel otaczająca wodospad. Aby ubarwić aranżację można także wybrać fototapetę, która przedstawia rozpryskującą się górską wodę w połączeniu ze słonecznymi promieniami tworzącymi piękną tęczę.