EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym się cechują tak bardzo popularne aktualnie fototapety, najczęściej spotykane typy podkładów stosowanych do ich produkcji.

Od jakiegoś czasu wśród osób urządzających Wnętrza naprawdę dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju fototapety. Dają one bardzo spore możliwości wystroju wnętrz, a coraz niższe ceny także będą się przyczyniać do wzrostu zainteresowania ich wykorzystaniem.

http://www.bellemaison.pl/

Źródło: http://www.bellemaison.pl/
Fototapety są przyklejane dokładnie tak samo, jak cenione i polecane od wielu lat klasyczne tapety, wykorzystywane są takie same materiały i podkłady. Najważniejszą różnicą pomiędzy klasyczną tapetą a fototapetą jest to, że na tej ostatniej wydrukować można praktycznie wszystko, co tylko się zechce, więc można nakleić na ścianę dowolne znalezione albo wykonane samemu zdjęcie, czy jakiś inny ciekawy motyw. firmy oferujące ich sprzedaż najczęściej mają spory wybór dostępnych wzorów, między innymi wśród klientów dużą popularnością się cieszą fototapety miasta – .
Podczas zakupu fototapet ważną rzeczą jest zdecydowanie się na odpowiedni podkład, a to z kolei będzie uzależnione od miejsca, w którym fototapety ścienne zostaną przyklejone. Tanie i popularne są podkłady papierowe, jednak nie nadają się one specjalnie do wilgotniejszych pomieszczeń, a oprócz tego wymagają odpowiedniego wygładzenia powierzchni ścian. Znacznie praktyczniejsze są podkłady wykonane z lateksu, dzięki cienkiej warstwie pianki na powierzchni dużo lepiej maskują wszelkie nierówności, a oprócz tego lekko je można byćwodą – tutaj.

Do łazienek oraz kuchni bardzo dobrym rozwiązaniem są podkłady wykonane z winylu. Materiał ten wykazuje całkowitą odporność na działanie wody, więc dobrze przyklejony sprawdzi się nawet w kabinie prysznicowej.