EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym się charakteryzuje nowoczesne oświetlenie typu LES, gdzie jest ono wykorzystywane.

W ostatnich latach w oświetleniowej technice dokonała się niewielka rewolucja, a wszystko przez rozpowszechnienie się diod ledowych. Źródła światła oparte na LEDach zaczynają być coraz bardziej popularne, zresztą trudno się dziwić mając na uwadze ich liczne zalety.

wanna z hydromasażem

Autor: Excellent SA
Źródło: Excellent SA
żarówka led 7w

Autor: Pedro Ribeiro Simões
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku wielu kupujących może trochę zatrzymywać cena, gdyż takie żarówki kilka razy więcej kosztują od pozostałych rodzajów, przeciętnie ich ceny zaczynają się od dziesięciu złotych. Jednak należy pamiętać o jednym ważnym aspekcie, to znaczy o tym, że zużywają one dużo mniej energii. Sprawność żarówek ledowych wynosi nawet 80 procent, więc do wytworzenia takiej samej ilości światła potrzeba dużo mniejszą ilość prądu, a to bezpośrednio wpływa na wysokość rachunków za energię. Jak się ocenia, już po kilku miesiącach zakup tego typu żarówki na pewno się zwróci.

Następną oszczędnością jest to, że przeciętna żarówka led 7w świecić może dużo dłużej, niż żarówki tradycyjne, dzięki czemu nie trzeba wymieniać jej tak szybko. Jeśli dołoży się do tego dużą wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, to w efekcie bardzo dobrze widać, dlaczego tego typu oświetlenie jest tak popularne. Kolejną jego zaletą są ogromne możliwości aranżacyjne, które się nie ograniczają jedynie do zwykłych żarówek. Może oczywiście być wykorzystana tradycyjna oprawa hermetyczna led, do jakiej założy się żarówki mające tradycyjny kształt.

Ale bardzo popularne są na przykład różne taśmy albo listwy, które można zamocować na schodach, ścianach czy pod szafkami.