EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Który surowiec konstrukcyjny bardzo przypomina dziecięce klocki i do czego jest on wykorzystywany?

Podczas budowania domu trzeba zwracać szczególną uwagę na sprawę odpowiedniego uszczelnienia pokrycia dachowego, ponieważ to właśnie przez dach ucieka się najwięcej ciepła. Nawet, jeśli był on ocieplony, lecz przy użyciu standardowych technik.

Na szczęście występują już bardziej korzystne technologie.
Trzeba mieć w pamięci, że warstwa izolacji dachu w energooszczędnym domu, powinna posiadać około 30 centymetrów grubości, zatem więcej, niż izolacja murów. Surowiec zastosowany do tej czynności powinien posiadać maksymalnie 0.04 W/(mK). W taki sposób współczynnik przenikania ciepła ze stropu będzie posiadał ok. 0,156 W/(m2K).

Ten pomocny portal (https://aleklima.pl/klimatyzatory/klimatyzatory-mitsubishi) ma informacje, które omawiają dany wątek, zatem jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – zapraszamy do nas!

Do wykonania innej izolacji mogłyby być wykorzystane kształtki dachowe, które mogą być wyprodukowane za pomocą styropianu o grubości 10 centymetrów. Ich konstrukcja sprawia, że stanowią one jednocześnie konstrukcję nośną dla dachówek, ponieważ będą reprezentować m.in. kontrłaty. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu wyjście sprawdza się jedynie przy dachach, jakich kąt pochylenia jest w przedziale 18-60°.

kształtki dachowe

Autor: Libet
Źródło: Libet
dzielnica

lustro

Autor: MTM STYL
Źródło: MTM STYL
Z wyglądu materiał taki przypomina klocki, którymi bawią się dzieciaki. Układa się je przy wykorzystaniu wyprofilowanych w odpowiedni sposób zakładek. W następnej kolejności w powstałe w środku kształtek puste przestrzenie, zgodnie z projektem budowlanym umieszcza się stalowe zbrojenie, aby potem uzupełnić wszystko betonową mieszanką. Efektem takich prac jest solidny zrobiony z żelbetu rdzeń, który ma grubość około 15cm oraz grubą izolację cieplną. Dużą zaletą płynącą z wykorzystania kształtek styropianowych jest szybkość i łatwość budowania takiej konstrukcji.

Jest to znacznie lepsze wyjście niż to tradycyjne, z wykorzystaniem pustaków. Poszczególne elementy są stosunkowo duże, lecz również i lekkie, co powoduje, że czynności odbywają się bardzo szybko.