EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co znaczą przeróżne barwy na etykietach pasów mocujących?

Do przewożenia mnóstwa różnorodnych towarów zazwyczaj wykorzystuje się specjalistyczne pasy. Zezwalają one na pomocnicze zamocowanie ładunku oraz są chętnie wykorzystywane np. w branży spedycyjnej.

Pasy te w dużym stopniu mają wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa nie jedynie samego ładunku, ale również będących w jego okolicy osób.
Przy zakupie takich pasów trzeba zwracać uwagę nie tylko na ich np. szerokość czy też wariant zapięcia, ale również na odcień etykiety. W ten sposób określone jest to, jaką taki pas posiada wytrzymałość i do mocowania jakich ładunków był zaprojektowany. Dla przykładu, jeśli pasy mocujące będą oznaczone kolorem niebieskim, będzie to znaczyć, że są one wykonane z takiego tworzywa jak PES, zatem poliester oraz można ich używać w temperaturach od -40 do +100 °C.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę lustro na wymiar naszej firmy a na pewno znajdziesz coś interesującego. Zapewniamy bardzo konkurencyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Jego znaczącą cechą jest to, że jest on odporny na oddziaływanie kwasów mineralnych, ale nie wykazuje funkcjonowania ługów, czyli roztworów zasad nieorganicznych. Kolor zielony z kolei znaczy, że dany pas jest wykonany z poliamidu (PA). Zakres temperatur, w których mógłby on pracować jest taki sam, (-4-100°C), lecz ma wytrzymałość na funkcjonowanie ługów, (jednak nie na działanie kwasów mineralnych).

licznik

Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Pasy mocujące oznaczone kolorem brązowym są wyprodukowane z polipropylenu (PP) i mogą być używane w temperaturach od -40°C do +80°C.

Kliknij tutaj, sprawdź ofertę apartamenty na sprzedaż rewal naszej firmy a na pewno przeczytasz coś interesującego. Mamy bardzo konkurencyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Jest on jedynie w wąskim stopniu nieodporny na oddziaływanie kwasów i ługów. Podczas wybierania pasa można kierować się nie tylko odcieniem etykiety, lecz i konkretnego pasa.

Dla przykładu pomarańczowy pas o szerokości 25mm będzie idealny, jeżeli chcemy chronić ładunki o wadze do 07 t, natomiast zielony pas o szerokości 35mm to dobry wybór w przypadku przymocowania rzeczy o masie 1t.