EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Co jest bardzo ciekawym wyjściem na aranżacje ścian w domu?

Jeśli chciałbyś w ciekawy oraz niecodzienny sposób urządzić swoje lokum, możesz do pokrycia choćby jednej ze ścian użyć rozwiązania, które z dekoracją mieszkań nie wszystkim się jednak kojarzy.

wykończenie

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jest to korek, zatem produkt, do którego jest niezwykle łatwo przymocować jakieś pinezki.
Możemy zatem przygotować za biurkiem powierzchnię, która mogłaby nam posłużyć jako bardzo użyteczna w bieżącym użytkowaniu tablica. Tego typu – oceń rzuć okiem – można kupić w postaci płyt korkowych, proponowanych w różnych wymiarach i odcieniach. Jednym z klasycznych wymiarów jest 300x600x3 milimetrów. Tak mała grubość powoduje, że nie można by do niego przymocowywać żadnych szpilek, jednak tego typu wyjście znakomicie będzie sprawdzać się także jako składnik dekoracyjny. W sprzedaży dostępny jest także korek w rolce, który posiada bardzo gładką nawierzchnię, jaka nie posiada widocznych łączeń. Co interesujące, grubość tego korka może być znacznie bardziej znacząca, ponieważ aż w przedziale od 1 do dziesięciu mm. Jest on sprzedawany na ustalony wymiar i przykładowo 1000x3000x8mm może kosztować około 150 złotych.
Rekuperator

Autor: ARCHIPELAG
Źródło: ARCHIPELAG
Mocowanie (szerzej w portalu http://www.eogniwa.pl/kategoria/punkty-mocujace) takiego korka wykonuje np. przy pomocy ekologicznego kleju. Wiaderko o pojemności 0,8l wystarczy na powierzchnię 3 m2. Trzeba starannie przeczytać instrukcję montowania, ponieważ sposób klejenia jest stosunkowo nietypowy. Wymaga przynajmniej dwóch osób oraz wiele cierpliwości. Przynosi na myśl nieco tapetowanie, ale jest od niego łatwiejsze.

Wszystkie powiązane z instalacją trudy zwracają się podczas użytkowania takiego korka. Jest bardzo czysty i wygodny. Jakimś mankamentem jest zapach kleju, jednak on po upływie pewnego czasu po prostu wyparowuje.