EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Jak wykonać izolację fundamentów przed wilgocią oraz z jakiego powodu należy to robić?

Wylanie fundamentów nie jest całą robotą. Należy je zabezpieczyć przed działaniem wilgotności i wody, a również przed niskimi temperaturami. Korzystniej fundamenty zabezpieczyć zawczasu, gdyż późniejsza naprawa błędnie wybudowanego fundamentu jest niezwykle kosztowna, a zdarza się, że niewykonalna.
Gdy w fundamentach brakuje izolacji, przenika do nich wilgoć z terenu, zazwyczaj nawet woda.

Sprawia to, że fundamenty są cały czas wilgotne. A tego typu fundamenty ulegaja korozji. Bardzo szybko niszczą się, szczególnie przez zamarzanie wody w okresie zimowym. Zmniejsza się także też ich izolacja termiczna, wtedy prędzej ucieka przez podłogę ciepło. Mokre fundamenty doprowadzają również do zawilgocenia murów na parterze budynku. Potem farba na takich murach zacznie się łuszczyć, a następnie pojawi się pleśń i grzyby. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem zawilgocenia parteru budynku, konieczne są izolacje fundamentu. Dzięki nim nawet jeżeli dojdzie do zawilgocenia murów, woda nie będzie podciągnięta na górę.
Dachówki TEGOSOLAR

Autor: Tegola Poland Ltd
W ziemi zawsze jest wilgoć, a nawet czasem woda. Ściany fundamentowe bez zabezpieczeń, przyjmą ją jak gąbka. Z takiego względu fundamenty osłania się izolacją pionową. Robi się – http://ms-interior.pl/glazurnictwo – to od strony terenu, a czasem też od strony wewnętrznej domu. Izolację układamy na ścianie fundamentowej bezpośrednio i w takiej sytuacji osłania się surowcem termoizolacyjnym. Często te prace robi się w odwrotnej kolejności – to także jest prawdopodobne. Wówczas wcześniej kładzie się hyzynski na ściany docieplenie, potem tynk, na samym finiszu dopiero wykonuje się hydroizolację. Należy wtedy warstwę hydroizolacyjne zasłonić kubełkową folią po to, aby nie była zniszczona podczas zasypywania wykopów.

Do izolacji wertykalnej używa się papę, folię, masy bitumiczne albo masy polimerowe. Do wszystkich takich robót należy zatrudnić firmę budowlaną. Oni wykonają to prędko oraz prawidłowo.