EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Z czego wytwarza się używane w lotnictwie okna?

Do celów promocyjnych używane są różnorodnego typu tworzywa sztuczne. Niektóre z nich są pozornie niezwykle do siebie podobne, lecz w rzeczywistości bardzo różnią się wzajemnie swymi parametrami.

Dla przykładu poliwęglan – więcej o taśmy paroprzepuszczalne: rokad.pl/pl/c/Tasmy-paroprzepuszczalne/65 – oraz plexi.
podjazd

Autor: Shannon
Źródło: http://www.flickr.com
Oba są bezbarwne, jednak ten pierwszy posiada bardzo wysoką udarność oraz wytrzymałość na uderzenia. Dlatego też wykorzystywany jest nie tylko w celach reklamowych, lecz także jako zamiennik szyb w szklarni. Kolejny z powyższych materiałów, a zatem płyta plexi jest natomiast dosyć krucha, lecz jest też bardzo wytrzymała na różnorodnego typu warunki meteorologiczne, posiada doskonałe parametry tłumienia oraz nie ma tendencji do przebarwień. Jest materiałem niezwykle sztywnym i proponowana jest w wielobarwnej kolorystyce. Płyty pleksi charakteryzują się stosunkowo wysoką przepuszczalnością światła (ok. 92%). Właściwości tego materiału powodują, że znajdują one szerokie zastosowanie jako elementy nośników reklamowych. Mogą być to m.in. posiadające podświetlenie przestrzenne formy, tablice marketingowe czy też ściany stoisk wystawowych. W budownictwie natomiast płyta plexi jest używana do konstrukcji barier akustycznych, jako świetliki dachowe, przeszklenia poziome czy osłony.

Reklama nie jest jednak jedyną dziedziną gospodarki, w której stosuje się taki materiał. Plexi jest używane również przy produkcji wanien, brodzików czy też kabin w solariach lub jako obudowy łóżek. W przemyśle lotniczym pleksi stosowane jest do tworzenia okien w samolotach, a w przemyśle motoryzacyjnym wykonuje się z niego elementy reflektorów czy też owiewki.

Co ciekawe, ten termoplast jest dopuszczony do kontaktu z pożywieniem, więc jest także używany w przemyśle gastronomicznym. Materiał ten jest oferowany np. w postaci płyt o określonych rozmiarach i o grubościach np. 6 czy też 8 mm.