EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Czym powinniśmy się kierować podczas wybierania mieszkania?

Kupno mieszkania jest przeważnie jedną z najważniejszych decyzji podczas trwania naszego życia. W wielu przypadkach pozostaje ono z nami i z naszą rodziną na bardzo długi okres czasu. Z tego też powodu musimy bardzo dokładnie zobaczyć dostępne na rynku propozycje, żeby nie popełnić jakiegoś błędu.

Pierwszym wyborem, przed którym stoi osoba, która zamierza nabyć mieszkanie jest decyzja czy nieruchomość ma pochodzić z rynku pierwotnego, czy też wtórnego. Według prowadzonych ostatnio obserwacji statystycznych, około 55 % osób, wybrałoby rynek pierwotny. Oczywiście dowolna z takich opcji posiada swe wady i zalety. Przykładowo za kupnem z rynku pierwotnego przemawia fakt, że mieszkanie jest nowe oraz nie potrzebuje najmniejszych remontów. O wystroju wnętrza decyduje wyłącznie właściciel, a i samo budownictwo będzie na pewno nowsze. Takie mieszkania budowane są w blokach o nowatorskim prezentowaniu się, na osiedlach, które posiadają rozbudowaną infrastrukturę i posiadają w środku zainstalowane windy. Oferta tego typu mieszkań jest też dużo bogatsza, a koszty używania są nieco niższe, niż nieruchomości z rynku wtórnego.
Laptop MSI X Slim X350

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Dla niektórych ludzi istotne jest też to, że okoliczni mieszkańcy to najczęściej ludzie w podobnym wieku oraz o zbliżonych zainteresowaniach. Do kolejnych zysków należy również możliwość nabywania wsparcia finansowego czy też łatwiejszej sprzedaży w perspektywie. Zamiast wypłaty dla agenta nieruchomości, mielibyśmy możliwość wykupienia własnego miejsca na parkingu.

Do plusów wynikających z zakupu mieszkania na rynku wtórnym, należy z kolei to, że cenę można do pewnego poziomu negocjować. Często nie ma konieczności wykańczania mieszkania. Jest także możliwość kontroli bliskiego otoczenia czy zagospodarowania terenu wokół budynku.