EuroCaravan

W dobrym stylu

EuroCaravan

Taśmy typu paroprzepuszczalnego – najlepszy sposób na uszczelnianie okien!

Zamontowanie okien bywa zadaniem, które to najlepiej jest zostawić specjaliście. Nie znaczy to jednakże, iż nie możemy zrobić tego sami. Jak to się okazuje dość często samo wstawienie okna nie jest problemem – o wiele gorzej już wychodzi sprawa wraz z jego uszczelnieniem.

Powstało kilka sposobów na to, lecz nas dzisiaj interesuje tylko jeden – robienie to na „ciepło” z pomocą taśmy, którą określa się jako paroprzepuszczalna.

Jak to łatwo się zorientować, wspomniane wyżej taśmy paroprzepuszczalne mają kilka odmian. Należy jednak pamiętać tutaj jedną, dość istotną sprawę – te przezywane paroprzepuszczalnymi stosowane bywają tylko po zewnętrznej stronce okien. Te, które stosujemy zaś od wewnętrznej strony, przezywane są paroszczelnymi i nie należy ich mylić! Zarówno taśmy paroprzepuszczalne, jak również te paroszczelne używamy jednakże zawsze przy zamontowaniu okien metodą ciepłego montażu – i w uzależnieniu od tego, czego potrzebujemy, mamy możliwość użyć taśmy posiadającej tak zwany „butyl” lub bez niego, a nawet takie, które bywają na tak zwanym „pełnym kleju”, czy też i takie, które posiadają siatkę. Warto wiedzieć, że w uzależnieniu od wybranego przez nas wariantu przedział cenowy bywa przeróżny – gdyby jednakże zajrzeć na to tak „z góry” cennik za takie taśmy nierdzewne ma możliwość rozciągnąć się od mówiąc konkretnie kilku złotych po nawet i około 100 zł.

Wiadomo jednakże nie tylko sam rodzaj taśmy na temat tego decyduje – wiele jest zależne także od jej szerokości, grubości a także obowiązkowo długości. Te parametry zawsze bywają podane przed zakupem taśmy i wyłącznie od nas zależy, na które się zdecydujemy.